Hanáci jedou z Hněvotína s prázdnou. FC Hněvotín – Haná Prostějov 3:2 (1:0)

Ve 4. kole 1. B třídy skupiny B Olomouckého KFS nastoupili Hanáci na hřišti FC Hněvotín. Od začátku zápasu se obě mužstva snažila o nátlakový fotbal, a tak se útoky střídaly na obou stranách.

V 10. minutě podnikli hosté brejk, Hladký přihrál Dospivovi a ten těsně minul z vyložené šance. Ve 22. minutě zahrávali domácí rohový kop a volný Kovář zblízka otevřel skóre zápasu. Ve 32. minutě střílel hostující Gábor, ale měl vychýlenou mušku. Ve 40. minutě přečíslili Hanáci domácí obranu a Jančiarova střela skončila opět nad Běhalíkovou brankou. Za tohoto stavu se mužstva odešla osvěžit do kabin. V 50. minutě hosté podnikli brejk, ale Gáborovu střelu zblízka Běhalík opět vyrazil! Konečně v 58. minutě přihrál Ošlejšek Gáborovi a ten pronikl mezi obránci a obstřelil i Běhalíka – 1:1.  V 68. minutě byl ošetřován hráč hostí Dospiva po srážce v hlavičkovém souboji. V 73. minutě podnikli domácí útok a Čech zblízka hlavou poslal domácí opět do vedení - 2:1. V 84. minutě došlo k nedorozumění v řadách domácí obrany s brankářem Běhalíkem, čehož využil Gábor a z brankové čáry dorážel na 2:2.  V 88. minutě unikl domácí hráč po křídle, odcentroval do vápna a Kovář hlavičkoval vedle Marákovy branky. Z protiútoku mohli jít Hanáci do vedení, ale Novák trefil pouze Běhalíka! Domácí naopak využili standartky po zbytečném faulu hostí a Křižan hlavou v 90+5 minutě nastavení uzavřel na 3:2. A tak Hanáci nevezou z Hněvotína žádný bod a musí napříště zlepšit procenta v proměňování gólových šancí.

Hodnocení trenéra Hané PV Daniela Koláře: „Vyrovnaný zápas, dobrý slušný fotbal. I když jsme měli v průběhu utkání více vyložených šancí než soupeř, tak jsme ztratili i remízu v poslední vteřině nastavení. I to se někdy stane.“

Branky: 22. Kovář, 73. Čech, 90.+ 5. Křižan – 58. a 84. Gábor

Rozhodčí: Tomášek – Novák, Ječmeň

ŽK: Sova – Typner, Ošlejšek    Diváků: 72

Sestava Hané Prostějov: Marák – Hladký, Cibulec, Čermák, Trnavský – Jančiar (65. Holomek), Ošlejšek, Dospiva, Jakub Novák – Gábor, Typner

Trenér: Daniel Kolář. (Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)