Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Hasiči pátrali po pohřešovaných plavcích. Oba nalezli bez známek života!

Hasiči pátrali po pohřešovaných plavcích. Oba nalezli bez známek života!
Foto HZS Olomouckého kraje

 

V sobotu 8. srpna 2015 vyjeli hasiči v Olomouckém kraji ve dvou případech k pátrání po pohřešovaných plavcích.

"V 16:40 hodin bylo na tísňovou linku 112 oznámeno, že se na pískovně za obcí Majetín pohřešuje muž. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce, kteří po příjezdu spustili na vodu člun a začali po muži pátrat. Současně s tím byli na místo události povoláni hasičtí potápěči z Olomouce a z Lipníku nad Bečvou. Potápěči pohřešovaného muže nalezli bez známek života", uvedla k prvnímu případu výjezdu hasičů Vladimíra Hacsiková z HZS Olomouckého kraje. Při akci hasiči spolupracovali s Policií ČR, která na místo také povolala svoje potápěče.

Ke druhému případu pátrání po pohřešovaném muži vyjeli v 19:50 hodin hasiči z Hranic do lomu v obci Olšovec. "Hasiči pátrali nejprve člunem, po příjezdu policejních potápěčů byl muž nalezen bez známek života", sdělila Hacsiková.

Hasiči v této souvislosti doporučují:
  • nikdy neskákejte do vody, o které nevíte, jak je hluboká nebo zda se pod hladinou neskrývají kameny nebo jiné předměty,
  • nikdy neskákejte do vody uhřátí, hrozí nebezpečí srdečního selhání a utonutí,
  • nebezpečné je koupání v noci, kdy snadno dojde ke ztrátě orientace,
  • nepřeceňujte nikdy své plavecké schopnosti a také v případě, že jste dobrými plavci, vždy počítejte např. s možností náhlé změny počasí, podchlazení, svalové křeče atd.
  • při sjíždění řek a zejména jejich splavů by měla být v loďce zkušená dospělá osoba a děti by měly mít plovací vestu,
  • nepohybujte se v přílišné blízkosti břehů, mohou být podemleté nebo může dojít k uklouznutí a pádu do vody. Hrozí pak nebezpečí těžkých zranění při nárazech do předmětů pod hladinou, uvíznutí a utonutí ve víru apod.,
  • pokud jste svědkem toho, že se někdo začne topit, zavolejte na pomoc hasiče. Je to vždy velmi nebezpečná situace, která je mnohdy náročná i pro profesionály. Vždy si co nejlépe zapamatujte (označte) místo, odkud nebo kde jste tonoucího naposledy viděli a co nejrychleji zavolejte pomoc.

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style