Strážníci zachránili život muži!

Strážníci zachránili život muži!
ilustrační foto PČR

Ve středu odpoledne prováděla motohlídka strážníků kontrolu dvorního traktu a hřiště v sídlištní zástavbě v Přerově. Strážníky zastavil svědek, který uvedl, že na schodech jednoho z domů spadl starší pán, který je zraněný. Muž si pádem způsobil krvácení na hlavě a po chvíli přestal mít hmatatelný pulz.

"Jeden ze strážníků zahájil nepřímou masáž srdce a druhý přinesl z auta přístroj AED (automatizovaný externí defibrilátor), který ke zraněnému připojili. Další svědkyně se mezitím spojila se záchrannou službou, přivolala ji na místo a strážníkům předávala informace dispečinku. Strážníci se s oznamovatelem střídali v srdeční masáži až do příjezdu zdravotníků, kteří si zraněného muže převzal," uvedl zástupce ředitele MP Přerov Miroslav Komínek. Přístroji AED byla výjezdová vozidla vybavena právě týden před tím, než jeden z nich strážníci poprvé využili k záchraně života. 

"Velké poděkování patří také svědkům události, kterým nebyl osud zraněného lhostejný a podíleli se aktivně na jeho záchraně,“ dodal Komínek. (red)

 

Poslat nový komentář