bikros

Rada chce půjčit velodrom. Bude zde Mistrovství Evropy

ilustrační foto

 

Rada města vyhlásila záměr pronájmu areálu velodromu v Kostelecké ulici spolku SKC Prostějov.

V roce 2005 byla uzavřena smlouva o výpůjčce areálu velodromu mezi Městem a Českým občanským Klubem cyklistů Prostějov (ČOKC). V roce 2007 byla po dostavbě předána nová budova velodromu do bezplatného užívání Sportovnímu klubu cyklistů Prostějov z.s. (SKC), který zde fakticky vykonává činnost sportovní cyklistiky. SKC má dále uzavřenou smlouvu s ČOKC na užívání velodromu. „Narovnáváme vztahy, které v průběhu minulých let prošly vývojem. ČOKC již fakticky nevykonává žádnou činnost.

OBRAZEM: Bikrosová dráha je před dokončením

Foto ber

 

Stavba 190 metrů dlouhé bikrosové dráhy v areálu velodromu v Kostelecké ulici měla začít v dubnu, nakonec byla posunuta až na konec srpna. Jak se zdá, dílo se chýlí ke konci.

Dodělali jsme rampu, v pátek by měli přivést železné prvky, které budeme instalovat,“ sdělil PvNovinkám jeden z pracovníků. Dráhu si už ale v praxi zkoušeli malí jezdci. „Je to paráda, až to bude celé, svezem se ještě líp,“ konstatoval jeden z nich.   

Bikrosová dráha "nějak" neroste

Foto čtenář

 

Poslední týden v srpnu PvNovinky prezentovaly vyjádření radnice stran bikrosové dráhy, která má vzniknout v areálu velodromu. Hotova by měla být v září. 

"Tak nevím, ale intenzivní práce zde zrovna vidět není," poslal nám fotografie čtenář Martin. "Pár kopců hlíny se přesunulo o kus dál, jinak nic," dodal.  

Stavba 190 metrů dlouhé bikrosové dráhy v areálu velodromu v Kostelecké ulici měla začít v dubnu, nakonec byla posunuta až na konec srpna. Podle magistrátu by ji společnost Dobeš – Stavby Drysice měla dokončit pravděpodobně už v září. "Náklady jsou minimální, stavební materiál - hlína - pochází ze stavby cyklostezky u Hloučele," uvedl před časem náměstek primátora Zdeněk Fišer. 

Bikrosová dráha již roste!

Foto ber

 

Stavba 190 metrů dlouhé bikrosové dráhy v areálu velodromu v Kostelecké ulici měla začít v dubnu, nakonec byla posunuta až na konec srpna. Pro všechny milovníky bikrosu je dobrou zprávou, že dokončena bude podle magistrátu pravděpodobně už v září.

Dráha, kterou na základě výběrového řízení staví společnost Dobeš – Stavby Drysice, která již má s realizací obdobných sportovišť zkušenosti, je navržena pro dva jezdce ze startovacího pahorku v obtížnosti pro širokou veřejnost. Obsahuje řadu technických prvků a klopené zatáčky.

Není bez zajímavosti, že autoři nápadu výstavby a úspěšní jezdci, sourozenci Horákovi, chtěli dráhu vybudovat na vlastní náklady. Město to ale zamítlo s tím, že areál velodromu je v jeho majetku. (ber) 

Žádost sourozenců Horákových vyslyšena, Prostějov bude mít bikrosovou dráhu

ilustrační foto

Rada města doporučila zastupitelstvu schválit částku 37 tisíc korun na pořízení projektové dokumentace nové bikrosové dráhy v areálu velodromu. Se žádostí o veřejnou finanční podporu na realizaci její stavby se na magistrát obrátili sourozenci Horákovi. Protože areál patří Prostějovu, vybuduje ji samotné město.

"Veřejnou finanční podporu v oblasti sportu směřujeme přednostně na budování a modernizaci infrastruktury sportovišť. Příkladem je velodrom, kde se dodělává nové osvětlení, které financujeme. Výstavba bikrosové dráhy na pozemcích města, která bude přístupná i veřejnosti, je stejný případ,“ uvedl Zdeněk Fišer, náměstek primátora odpovědný za investice.