majáles

Prostějovský Majáles 2019 se blíží!

ilustrační foto plakát

Tradiční jarní studentský happening s průvodem masek, vyhlášením krále Majálesu a spoustou místních kapel, to je Prostějovský Majáles. Konat se bude v úterý 30. dubna.

Zahájí ho v 11.30 průvod v maskách, který vyrazí tradičně od lázní do města. Poté budou následovat vystoupení studentů – letos na náměstí T.G.M. u muzea. Po prezentaci škol bude následovat korunovace krále Majálesu 2019 a doprovodný program. Závěrem se můžete těšit na tradiční Afterparty.

OBRAZEM: Majáles fotoaparátem Petra Májka

Foto Petr Májek

Protože fotografií z jedinečného studentského svátku není nikdy dost, přinášíme vám další. 

Tentokrát momentky zachycené fotoaparátem Petra Májka. Prohlížejte a hledejte sebe i své kamarády a známé. (red)

Majáles fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Dnes se konala velká událost místního studentstva - Majáles. Králem se stal Ježíš z CMG.

A co vy ostatní, najdete se na fotografiích Jany Zaorálkové? (red)

OBRAZEM: Majáles má svého krále!

Foto Petr Májek

Prostějovský majáles zná svého letošního krále. Je jím Ježíš z CMG. Nejlepší scénkou je TO z dílny ZŠ a RG města Prostějova, nejlepší společnou maskou je Hunger Games Gymnázia Jiřího Wolkera.

Své kandidáty představila ještě Střední zdravotnická škola - Ze zdravky na pracáku, Střední škola designu a módy, Prostějov - Čína, Střední odborná škola Prostějov - Husserla Heroes a CMG - Křesťani.

Nezapomeňte na večerní after párty! (red)

Nezapomeňte! Majáles už zítra!

ilustrační foto

Již třináctý Majáles pořádá Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov ve spolupráci s Divadlem Point a Městskou knihovnou Prostějov. Průvod se sejde v pátek 4. května mezi 11 -11:20 v parku u městských lázní.

V 11:30 hodin se průvod vydá městem a cca po půlhodině budou následovat vystoupení škol a soutěžní kategorie pro kandidáty na krále Majálesu.

Ve 12 hodin bude prezentace kandidátů na krále majálesu na nám. TGM (u muzea), ve 14,30 hodin vyhlášení krále - tamtéž. Afterparty startuje v 19 hodin v The 27 Music Club, Školní ulice. Hrát budou Chilly Weather (folk-rock'n'roll), Dafman ft. Kobylka Drums (electroswing, house & breakbeat), DJ Malda (dance, dance, dance).

Akce se koná za finanční podpory města Prostějova. (red)

Prostějovský Majáles se blíží!

ilustrační foto MMP

Divadlo Point oznamuje, že 4. května 2018 se koná již 13. ročník majálesu. Tradiční studentská slavnost bude letos velká!

"Letos se sejdeme mezi 11:00-11:20 v parku u lázní, následně se v 11:30 vydáme na průvod městem a cca po půlhodině budou následovat vystoupení škol a soutěžní kategorie pro kandidáty na krále Majálesu, předpokládaná délka je 60-90 minut," vzkazují pořadatelé.

OBRAZEM: Králem Majálesu je Albert Einstein. Z GJW

Foto ber

Dnes odpoledne byl slavnostně jmenován nový král majálesu. Po Cruelle de Vil se jím stal vědec Albert Einstein z Gymnázia Jiřího Wolkera.

Ceny byly rozdány i za nejlepší skupinové masky a nejlepší masku. "Škoda, že začalo pršet, spousta lidí šla domů," posteskla si jedna z masek.  Teď se na náměstí koncertuje, majáles ukončí afterparty v Apollu13. Úplně poslední. (ber)

OBRAZEM: Majáles je v plném proudu!

Foto ber

Přesně ve dvanáct hodin se vydal ulicemi města Prostějova majálesový průvod. Studenti prostějovských středních škol tak začali slavit tradiční jarní happening s průvodem masek, vyhlášením krále Majálesu a spoustou místních kapel, který pořádá GJW a studentské divadlo Point.

Po vystoupení jednotlivých škol a představení kandidátů na krále majálesu se účastníci sešli na náměstí znovu v 15,30 hodin, aby byli přítomni korunovaci krále Majálesu 2017. Pak bude následovat doprovodný program – už teď se můžete těšit na The Sculptures nebo Lucas Ronald Style, ovšem čerstvě přejmenované na ABUSED. Závěrem se můžete těšit na úplně poslední  Afterparty v Apollu 13. (ber)

 

Majáles vypukne již zítra!

Foto

Prostějovský Majáles začne v pátek 5. května ve dvanáct hodin průvodem v maskách, který vyrazí tradičně od lázní do města. Poté budou následovat vystoupení studentů, letos na náměstí T.G.M. u muzea. 

Po prezentaci škol následuje korunovace krále Majálesu 2017 a doprovodný program. "Už teď se můžete těšit na The Sculptures nebo Lucas Ronald Style, ovšem čerstvě přejmenované na ABUSED. Závěrem se můžete těšit na tradiční Afterparty v Apollu 13," zvou pořadatelé. (ber)

 

Ondřej Kučera: Prostějovský Majáles 2017

foto zaslané Ondřej Kučera

Zbývá už jen posledních pár dnů do akce, na kterou už všichni nedočkavě čekáme, Prostějovský Majáles 2017. Letošní termín konání vychází na krásné datum 5. 5. a proběhne na náměstí T. G. Masaryka na podiu před Zlatou Bránou.

I letos se máme rozhodně na co těšit, protože kromě průvodu škol městem v propracovaných maskách, vystoupeních, vyhlášení krále majálesu, nejlepšího vystoupení a masky nám program nově obohatí dvě napínavé soutěže, jejichž výsledky se budou počítat do kandidatury na krále či královnu. Vyhlášením to však nekončí, nýbrž teprve začíná, protože nám celé odpoledne budou hrát skvělé kapely, a sice Froples (indie rock), The Sculptures (alternative rock) a Abused (metal) a nakonec oslavíme tento den afterparty v Apollu 13.