Masaryk

Vznik Československa připomněla hymna

Foto PvNovinky.cz

 

Slovenská a následně česká hymna zazněla v podání hudební skupiny Proměny v pátek 25. října dopoledne na prostějovském hlavním náměstí. Zahájila vzpomínkový akt k 95. výročí vzniku samostatného československého státu poté, co se představitelé města, společenských a kluturních organizací a obyvatelé poklonili soše prvního prezidenta, Masaryka.

„Přemýšlely jsme, jak tuto událost ozvláštnit. Nakonec jsme obě hymny nastudovaly trojhlasně,“ uvedla jedna z členek Proměn, Lenka Copková. Po hudební vložce přítomní vyslechli projev primátora Miroslava Pišťáka. Prostějovanů se ale dostavilo jen velmi málo. Jedněmi z těch, kdo se na vzpomínku připravovaly, byly děti ze speciální školy při SŠ, ZŠ a DD Prostějov. „Před tím, než jsme na náměstí šli, jsme dětem vysvětlili, o jaký svátek jde, povídali jsme si o všem okolo,“ řekla PvNovinkám pedagožka Milena Skoupilová.

Prostějov si připomene vznik Československa

ilustrační foto PvNovinky.cz

 

V pátek 25. října v 10 hodin se na prostějovském hlavním náměstí uskuteční vzpomínkový akt. 

Představitelé města, společenských a kulturních organizací, armády a policie si připomenou 95.výročí vzniku samostatného československého státu položením kytic u sochy T.G.Masaryka. „Budeme potěšeni Vaší účastí,“ zve obyvatele města tisková mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Českou i slovenskou hymnu zazpívá pěvecký sbor Proměny. (red). 

Masaryk opět oplocen! Konec dětských radovánek!

foto PvNovinky.cz

 

Na konci prázdnin jsme zveřejnili fotografie hrajících si dětí na soše T.G.Masaryka.

Těmto dětským hrátkám odzvonilo. Kolem sochy se opět objevil plůtek, který zamezuje vstupu blíže.

T.G.Masaryk má opět svůj klid a vážnost. (red)

Masaryk budí úctu, vážnost, ale i radost!

ilustrační foto PvNovinky.cz

 

Čtenáři odpustí, že se v krátkosti opět vrátíme k charitativnímu odpoledni, během kterého vystoupila i zpěvačka Kristina.

Tím ovšem ale veškerá podobnost končí, dnes vám žádná fota slovenské princezny nenabídneme, pouze zajímavé dvě fotografie, které jsme "ukořistili" právě během koncertu.

Socha Masaryka vzbuzuje spoustu reakcí. Každý se na osobu prvního československého prezidenta dívá jinak - pro někoho to byl člověk hodný úcty, vážnosti, lásky, pro jiné to byl přinejlepším špatný politik. Děti si z těchto názorů pranic nedělají. 

Pro ně je socha zajímavá schovka či skluzavka. Vzbuzuje tedy i radost!

A to dětem úplně stačí.

Druhý pokus o výběr ředitele divadla

ilustrační foto

Absolutní shoda v hodnocení, přesto žádný výběr. Tak se dá v krátkosti popsat první výsledek výběrového řízení na post ředitele Městského divadla. Určit jedno jediné jméno ze tří, se nepodařilo ani výběrové komisi, ani radním. Kandidáti byli rovnocenní. Ke slovu se dostává v pořadí druhý konkurz. Bude mít divadlo od 1. července šéfa tak, jak radní slíbili?

Do boje o křeslo šéfa divadla šla v opakovaném výběrovém řízení dvanáctka kandidátů. Jednotliví uchazeči už výběrové komisi představili své vize, se kterými do opakovaného ředitelského výběru jdou.

„Jsem přesvědčená, že budeme schopni se dohodnout tak, aby z řízení vyšlo jedno jediné jméno nového ředitele nebo ředitelky divadla,“ slíbila náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Uchazečů je tedy dvanáct. Osmička z nich se zúčastnila prvního řízení a znova zkouší štěstí. Zbývající čtveřice jsou v bojích o direktorskou „sesli“ nováčky.