Street Workout

Nové venkovní posilovny v Kolářových sadech a ve Vrahovicích již stojí!

Foto ber

Jedním z inciátorů vzniku takzvaných venkovních posiloven byl v Prostějově Dalibor Nenál. Po úspěchu v podobě workoutového hřiště v Kostelecké ulici vznikla díky Magistrátu města Prostějova hned další dvě. Jedno ve Vrahovicích, druhé v Kolářových sadech. Dalibora jsem se zeptali, jak nová hřiště vidí on.

V Kolářových sadech probíhají poslední úpravy terénu, pak bude hřiště přístupné. Jak se Ti jeho podoba líbí?

Co se Kolářových sadů týče, podobu sportoviště jsem navrhoval tak, aby se, mimo základní prvky, lišilo od sportoviště v areálu velodromu na Kostelecké ulici. Chtěl jsem, abychom měli v centru dvě rozsáhlé konstrukce, které si nekonkurují. Jedinou výhradu mám k výškám hrazd, dodatečně doporučím Magistrátu, aby nechal několik konkrétních hrazd v sestavě demontovat a montovat výše.

Workoutová sezóna začne koncem dubna

ilustrační foto archiv Dalibor Nenál

Street workoutové akce v Prostějově v roce 2018 již znají svou podobu. Podle Dalibora Nenála minimálně dvě z nich, včetně té otvírací.

"Zatím mám v hlavě plány na dvě akce. První akce by měla být jakýmsi otevřením workoutové sezóny a měla by se konat někdy na přelomu dubna a května," říká Dalibor.

V Prostějově přibudou další venkovní posilovny. V Kolářových sadech a Vrahovicích

ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova odklepla zadání výstavby dvojice venkovních posiloven Street Workout formou výzvy jednomu zájemci, a to společnosti Clean4you s.r.o., Olomouc. Na přípravě výstavby venkovních posiloven město spolupracuje s Daliborem Nenálem (Street Workout Artists Group Prostějov) stejně tak, jak tomu bylo v případě výstavby Street Workoutu v ulici Kostelecká, a dále s osadním výborem Vrahovice.

 

„Kromě cílové skupiny uživatelů všech věkových kategorií mohou být tato zařízení využívána i v rámci hodin tělesné výchovy blízkých základních škol,“ nastínil další možné využití první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

V Kolářových sadech půjde o plochu o velikosti 14,5 x 10,3 metrů, která je navržena tak, aby v parku nepůsobila rušivě.

O dalších workoutových hřištích rozhodnou zastupitelé

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

V pondělí 11. září se uskuteční první poprázdninové jednání Zastupitelstva města Prostějova. Zastupitelé na něm rozhodnou i o případné výstavbě dalších hřišť na Street Workout. Vzniknout by mohla v Kolářových sadech a Vrahovicích. Náklady na jejich zřízení dosáhnou 1,5 miliou korun.

V roce 2016 byla vybudována venkovní posilovna na ulici Kostelecká, která je využívána občany města k velké spokojenosti.

V rozpočtu města Prostějova na rok 2017 není akce „Výstavba venkovní posilovny Street Workout“ zařazena. Rada města Prostějova dne 29. 8. 2017 doporučila Zastupitelstvu schválit výstavbu obou hřišť. (red)

OBRAZEM: Workoutisti slavili rok nového hřiště

Foto PvNovinky.cz

Sportovci, kteří provozují nový sport zvaný workout, si dnes připomněli společným cvičením rok od otevření nového hřiště pro tuto sportovní disciplínu za prostějovským zimním stadionem.

Na akci se prezentovaly mnohé hvězdy tohoto sportu v rámci celé České republiky, které exibičně předvedly své výkony v různých disciplínách. Pod vedením Dalibora Nenála se sportovci utkali také v několika tzv. battlech - soutěžích, kdo dokáže udělat více cviků určitého typu. Zájemcům o stále modernější sport se také dostalo v rámci workshopu rad, jak s workoutem začít. Nechyběla ale také ani ukázka disciplíny poledance (tance u tyče). Zacvičit si krátce zkusil také na akci přítomný prostějovský náměstek Pavel Smetana.

Venkovní posilovna Street Workout bude slavit

ilustrační foto plakát

Je to právě rok, co v Prostějově vznikla první venkovní posilovna Street Workout. Teď ji čeká oslava. 

Sportoviště ve sportovním areálu v Kostelecké ulici bude mít narozeniny. Zcela první posilovna tohoto druhu si je připomene speciální akcí 8.7.2017. Součástí programu budou nejen sporty Street Workoutu, pole dance, ale také zábava, hry, boj o ceny a mnoho dalšího. "O hudbu se bude starat Dj Jirka Jakubovský a o zábavu mezi jednotlivými body programu beatboxer Waysy beats," upozornil hlavní organizátor Dalibor Nenál. Zajdete se podívat? (red)

Venkovní posilovna Street Workout bude slavit!

ilustrační foto plakát

Je to rok, co v Prostějově vznikla první venkovní posilovna Street Workout. Teď ji čeká oslava. 

Sportoviště ve sportovním areálu v Kostelecké ulici bude mít narozeniny. Zcela první posilovna tohoto druhu si je připomene speciální akcí 8.7.2017. Součástí programu budou nejen sporty Street Workoutu, ale také zábava, hry, boj o ceny a mnoho dalšího. (red)

 

OBRAZEM: Workoutové hřiště žije!

Foto MMP

První workoutové hřiště, které vybudovalo město Prostějov v lokalitě u velodromu, se těší od svého otevření velkému zájmu.

Koncepce sestavy venkovní posilovny umožňuje cvičení dynamických freestylových prvků, silové gymnastiky, posilování, strečink a protahování. Takto koncipovaná sestava umožňuje rozvoj fyzické kondice i formování postavy. „Město rozhodně nezůstane u jediné venkovní posilovny,“ připomněl první náměstek Zdeněk Fišer. (red)

OBRAZEM: Workoutové hřiště otevřeno! Sportovců se sešla celá řada

Foto PvNovinky.cz

Úderem dnešní čtrnácté hodiny bylo slavnostně uvedeno do provozu Street workoutové hřiště na Kostelecké ulici v blízkosti skateparku a bicrosové dráhy.

Po slavnostním zahájení, kterého se ujala zastupitelka Milada Sokolová, která se v záležitosti workoutového hřiště angažovala, došlo k avizovanému "zápasu" - Street Workout battle - dvou workoutistů, kteří museli na čas pokořit následující cviky: 10* Muscleupy, 20*shyby, 30*dipy, 20*angličáky. Rychlejším byl Dalibor Nenál, kterému tímto k výkonu gratulujeme!

Nezapomeňte! Street workoutové hřiště bude otevřeno již dnes!

ilustrační foto MMP

Otevření workoutové hřiště v areálu velodromu v Kostelecké ulici je naplánováno na 2. července a podle duše prostějovské street wourkoutové scény, Dalibora Nenála, na něm vystoupí mimo borců z uskupení Dark Side řada dalších zajímavých hostů. Budete u toho i vy?

„Jako první bude na programu Street Workout battle. Potom bude následovat část speciálně pro dámy, kdy bude svým uměním inspirovat Bobbie Šafranová, která předvede, že cvičení může být i elegantní. Ani pánové nepřijdou zkrátka, inspirovat je budou vystoupení místních street workouterů společně se sportovci z Brna a z Olomouce, které můžete znát např.