zámek Plumlov

Kdo vyhrál volňásky na Pohádkový Plumlov?

ilustrační foto zámek Plumlov

Když se tento víkend projdete komnatami zámku Plumlov, podíváte se do pohádky. Potkáte se s loupežníkem Karabou, čarodějem Elixírem i kouzelnicí Halíbelou. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné! 

Pohádkové prohlídky začínají vždy od třinácti hodin a každou další následující celou hodinu. Poslední vstup do zámku je v sedmnáct hodin. Na prohlídku jste se mohli podívat zdarma, a to zapojením do soutěže o volňásky. Kdo získal rodinné vstupné čítající dva dospělé a dvě děti? Jedná se o rodinu Martiny Paloncy z Prostějova a Petra Sofková z Plumlova. Gratulujeme! (red)

 

Zámek Plumlov nabízí Pohádkové prohlídky. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto

Když se tento víkend projdete komnatami zámku Plumlov, podíváte se do pohádky. Potkáte se s loupežníkem Karabou, čarodějem Elixírem i kouzelnicí Halíbelou. A vy s námi můžete soutěžit o rodinné vstupné! 

Pohádkové prohlídky začínají vždy od třinácti hodin a každou další následující celou hodinu. Poslední vstup do zámku je v sedmnáct hodin. Na prohlídku se můžete podívat zdarma. Postačí, kdy do 19. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje zahradník, který se v jedné pohádce zamiluje do princezny? Odpověď označte v předmětu PROHLÍDKY. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti. (red)  

 

 

Kdo vyhrál rodinné vstupné v bleskové soutěži o volňásky na Plumlov?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, tento víkend bude na zámku Plumlov patřit pohádkám. A my jsme vám nabídli možnost soutěžit o rodinné vstupné.

Rodinné vstupné čítá dva dospělé a dvě děti. Kdo tedy získal možnost zhlédnout víkendový program zdarma? Jedná se o dvě dámy, Ladislavu Pechovou a Blaženu Procházkovou z Ohrozimi. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o Pohádkový Plumlov!

ilustrační foto, plakát

Jak PvNovinky informovaly, tento víkend bude na zámku Plumlov patřit pohádkám. A my vám nabízíme možnost soutěžit o rodinné vstupné.

Postačí, když na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odešlete dnes do 16 hodin odpověď na otázku, jak se jmenuje čaroděj, který bude na prohlídkách k vidění? Odpověď označte v předmětu ČARODĚJ a nezapomeňte uvést své jméno a telefonní kontakt. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti. (red)

OBRAZEM: Rekviem za rytíře na zámku Plumlov

Foto Petr Školař

První letošní akcí zámku Plumlov byl velikonoční program. Třídenní akci navštívilo několik tisíc lidí, kteří si pochvalovali bohatý program. 

"Program byl tématicky rozdělen na pohádkovou sobotu, sokolnickou neděli a kejklířské pondělí," nechal se slyšet kastelán zámku Pavel Zástěra. Spolek Špinavci, který léta působil na hradě Sovinci, se opět vytáhl.

Pokud jste velikonoční víkend na Plumlově propásli, můžete se těšit na pohádkové prohlídky. Ty se uskuteční v polovině dubna. (ber)

Kdo vyhrál volňásky na velikonoční Plumlov?

ilustrační foto

Ve dnech 31. března až 2. dubna se uskuteční na zámku Plumlov u Prostějova oblíbená akce Drátenický jarmark s Komedianty na káře.

Po tři dny, a to od 9.15 - 17.30, se o vaši zábavu postará řada řemeslníků, kejklířů, herců a šermířů. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o čtyři volňásky. Na koho z vás se usmálo štěstí? Volnou vstupenku si vyzvednou Milan Valenta z Prostějova, Ema Nováková z Prostějova, Renáta Holcová z Prostějova a Josef Porteš ze Stínavy. Gratulujeme! (red)

 

Již jste si prohlédli fotografickou výstavu "KRÁSA KOLEM NÁS" na Plumlovském zámku?

Foto Spolek prostějovských fotografů

Od neděle 6. srpna je na schodišti hlavní budovy plumlovského zámku k vidění nová fotografická výstava "KRÁSA KOLEM NÁS". Spolek prostějovských fotografů se v opravených prostorách historické dominanty Plumlova prezentuje fotografiemi svých jednotlivých členů s jejich pohledem na vnímání krásy. 

Jak říká Josef Franc, jeden ze zakládajících členů SPF: "Jeden fotí holky, druhý zase horky!"

Výstava, která je vlastně takovou mozaikou fotografické činnosti Spolku prostějovských fotografů bude k vidění do 15. září. (red)

Výstava fotografií českých a maďarských fotografů Očima, srdcem, objektivem na zámku Plumlov

ilustrační foto plakát

Pátého července bude na Plumlovském zámku vernisáž již 7. ročníku výstavy fotografií českých a maďarských fotografů, která se letos koná pod názvem „Očima, srdcem, objektivem“. Vernisáž začíná v 17:00 hodin.

Výstavy se se svými pracemi účastní čtrnáct moravských fotografů z Vyškovska, Prostějovska a Brněnska a osmnáct fotografů z Maďarska. Cílem výstavy je ukázat, jak odlišný může být pohled na svět, když se na něj dívají fotografové z geograficky blízkých a přitom v některých aspektech tak odlišných zemí.

Point představí Maturanty. Na zámku Plumlov

ilustrační foto

Středa 5. července bude na zámku Plumlov patřit Maturantům. Od 19 hodin zde stejnojmenné představení zahraje divadlo Point. 

Hořká komedie o maturantech, pro které je zkouška dospělosti ten nejmenší problém, není vhodná pro děti do 15 let.  (red)  

Charitativní FASHIONSHOW pro zámek Plumlov se rozjede 24. června!

ilustrační foto plakát

Zámek Plumlov bude i letos patřit módě, eleganci, šarmantním ženám či dokonce i mužům. V sobotu 24. června od šestnácti hodin zde proběhne netradiční akce Charitativní FASHIONSHOW, pořádaná v rámci programu hodnotných kulturních aktivit v Olomouckém kraji. Záštitu převzala senátorka za Olomoucký kraj Božena Sekaninová.

Jedná se již o šestý ročník oblíbené akce, spojující nejen krásu žen, módu, hudbu či tanec s krásou nenapodobitelných kulis zámeckých prostor, ale také především přispívající na dobrou věc, podporu regionální památky a dominanty, zámku Plumlov.