zámek Plumlov

Baletní Galavečer na zámku Plumlov již v sobotu!

ilustrační foto plakát

Unikátní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem s výběrem toho nejlepšího ze světových baletů se představí v sobotu ve 20 hodin. Návštěvníky čeká taneční show v režii a choreografii Roberta Balogha a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc. 

Pro tento účel bude na nádvoří zámku postaveno speciální jeviště a hlediště, využívající dominantu nasvíceného zámku jako kulisu celého představení. V případě nepříznivého počasí budou k dispozici pláštěnky, zajištěno bude i malé pohoštění. (red)

OBRAZEM: Výstava fotografií českých a maďarských fotografů na zámku Plumlov

Foto Ivo Snídal

Čtrnáctého července proběhla na Plumlovském zámku vernisáž již 8. ročníku výstavy fotografií českých a maďarských fotografů, která se letos konala pod názvem „Očima, srdcem, objektivem“. Vernisáže, která začala úderem čtrnácté hodiny, se zúčastnila spousta návštěvníků zámku.

Cílem výstavy bylo ukázat, jak odlišný může být pohled na svět, když se na něj dívají fotografové z geograficky blízkých a přitom v některých aspektech tak odlišných zemí.

Součástí vernisáží byly tradičně kulturní podniky, při kterých vystupují hudebníci z příslušných zemí. Letos dorazil se svým programem do Plumlova smíšený pěvecký sbor Bel Canto z Halászteleku. (red)

 

Kdo získá vstupné na Pohádkové prohlídky zdarma?

ilustrační foto zámek Plumlov

Jak PvNovinky informovaly, 19. a 20. května se na zámku Plumlov uskuteční Pohádkové prohlídky. A vy jste s námi v bleskové soutěžili soutěžili o vstupenky zdarma!

Do redakčního e-mailu přišla řada správných odpovědí, pouze dva z vás vylosovaných získají rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti. A na koho se tedy usmálo štěstí? Na Petra Randuse z Držovic a Janu Marinicovou z Kostelce na Hané. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o vstupenky na pohádkové prohlídky zámku Plumlov!

ilustrační foto zámek Plumlov

Jak PvNovinky informovaly, 19. a 20. května se na zámku Plumlov uskuteční Pohádkové prohlídky. A vy můžete soutěžit o vstupenky!

Stačí, když do 17. května včetně zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje čaroděj, kterého na zámku uvidíte? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte připsat své jméno. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti. (red)

Tip na víkend: Pohádkové prohlídky zámku Plumlov

ilustrační foto zámek Plumlov

Když se tento víkend projdete komnatami zámku Plumlov, podíváte se do pohádky a potkáte se s loupežníkem Karabou, čarodějem Elixírem i kouzelnicí Halíbelou.

Loupežník Karaba se svou bambitkou opět potrestá výběrčí daní Ference a Lorence. Čaroděj Elixír a kouzelnice Halíbela nás zasvětí do tajemství čar a kouzel lásky. A princeznu, která začala ráčkovat, aby byla urozenější, si zamiluje zahradník Kryštof.

Pohádkové prohlídky začínají vždy od 13 hodin a každou další následující celou hodinu. Poslední vstup do zámku je v sedmnáct hodin. A pozor, budeme soutěžit o rodinné vstupné! (red)

Kdo vyhrál volňásky na Dějiny na Plumlově?

ilustrační foto zámek Plumlov

Jak PvNovinky informovaly, 12. a 13. května se na zámku Plumlov uskuteční akce Jak vznikají dějiny. A vy jste s námi soutěžili o čtyři volné vstupenky!

Kdo tedy zodpověděl správní soutěžní otázku a ještě se na něj usmálo štěstí? Výherci se stávají Petra Koutná z Prostějova, Pavla Belková ze Ptení, Silvie Roháčková z Prostějova a Josef Porteš ze Stínavy. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o vstupenky na Dějiny na zámku Plumlov!

ilustrační foto zámek Plumlov

Jak PvNovinky informovaly, 12. a 13. května se na zámku Plumlov uskuteční akce Jak vznikají dějiny. A vy můžete soutěžit o vstupenky!

Stačí, když do 13:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje skupina historického šermu, která  bude na Plumlově vystupovat? Odpověď označte v předmětu DĚJINY a nezapomeňte připsat své jméno a bydliště! Pro čtyři vylosované máme vstupenky. (red)

Zámek Plumlov zve na dějiny!

Foto program

Ve dnech 8. a 12. a 13. května se na zámku Plumlov uskuteční oblíbená akce Jak vznikají dějiny. Po tři dny se v době od 9.30 do 17.30 hodin o vaši zábavu postará skupina historického šermu Berendal a jejich oblíbená komediální povídka Únos přímo u nosu.

Děti i dospělí budou mít možnost vyzkoušet si práci na hrnčířském kruhu, nebo se podívat na ukázky kovářské práce. Světem žonglérství provede návštěvníky kejklíř a žonglér Křupíno Křup. Vrcholem bude šermířská skupina Solutus a jejich povídka Jak vznikají dějiny. 

Milovníci historie se také mohou každou půl hodinu těšit na prohlídku zámku Plumlov s průvodcem. Návštěvníci akce budou mít také mimořádnou příležitost projít pohádkové sklepy středověkého hradu. 

A vy čtěte pozorně, chystáme soutěž o vstupenky! (red)

 

Kdo vyhrál volňásky na Pohádkový Plumlov?

ilustrační foto zámek Plumlov

Když se tento víkend projdete komnatami zámku Plumlov, podíváte se do pohádky. Potkáte se s loupežníkem Karabou, čarodějem Elixírem i kouzelnicí Halíbelou. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné! 

Pohádkové prohlídky začínají vždy od třinácti hodin a každou další následující celou hodinu. Poslední vstup do zámku je v sedmnáct hodin. Na prohlídku jste se mohli podívat zdarma, a to zapojením do soutěže o volňásky. Kdo získal rodinné vstupné čítající dva dospělé a dvě děti? Jedná se o rodinu Martiny Paloncy z Prostějova a Petra Sofková z Plumlova. Gratulujeme! (red)

 

Zámek Plumlov nabízí Pohádkové prohlídky. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto

Když se tento víkend projdete komnatami zámku Plumlov, podíváte se do pohádky. Potkáte se s loupežníkem Karabou, čarodějem Elixírem i kouzelnicí Halíbelou. A vy s námi můžete soutěžit o rodinné vstupné! 

Pohádkové prohlídky začínají vždy od třinácti hodin a každou další následující celou hodinu. Poslední vstup do zámku je v sedmnáct hodin. Na prohlídku se můžete podívat zdarma. Postačí, kdy do 19. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje zahradník, který se v jedné pohádce zamiluje do princezny? Odpověď označte v předmětu PROHLÍDKY. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti. (red)