Dostavba fotbalového stadionu dostala 5,5 milionu. Místní mají námitky

Dostavba fotbalového stadionu dostala 5,5 milionu. Místní mají námitky
ilustrační foto fotbalovestadiony.cz

Prostějovští zastupitelé na svém pondělním jednání přiklepli fotbalovému areálu v ulici Za místním nádražím 5,5 milionu korun na dostavbu tribuny a sociálního zázemí. I přesto, že obyvatelé přilehlých domů mají námitky.

„Podle nás je dostavba hřiště nevhodná. Před časem nám bylo řečeno, že se sportoviště upravuje pro mládež, situace se s postupem družstva do 2. ligy změnila. My se už teď do jedné šedé tribuny díváme, rozšíření nechceme,“ nechal se na zastupitelstvu slyšet zástupce obyvatel přilehlého bloku Ing. Plenař. „Už teď se řeší odbočování z Olomoucké ulice, které je jen z jedné strany. V případě zápasů bude zatížení neúměrné. Fotbal uprostřed sídliště nás obtěžuje,“ dodal.

Lerk není náš, argumentovali radní

K nutnosti využít jiný fotbalový stadion se vyjádřila i zastupitelka Ivana Copková. "Rozšiřovat toto hřiště mi nepřijde úplně vhodné. Město by naopak mělo uvažovat o navrácení stadionu Lerku do jeho vlastnictví," konstatovala zastupitelka. Radní ale tvrdí, že s majitelem hřiště jednali, k dohodě ale nedošlo. Navíc u hřiště podle nich chybí parkoviště. 

Dostavba stadionu je nutnost

„Sám bych byl třeba rád, kdyby se spravily stadiony na Lerku nebo Železárny. Situace je ale taková, jaká je. Na druhou stranu je zde příslib od fotbalové asociace, že po dostavbě stadionu by se do Prostějova po letech mohly vrátit mezistátní zápasy mládeže," argumentoval zastupitel František Jura, generální sportovní manažer fotbalistů. Bez přistavení nových tribun Prostějov podle jeho slov o ligu výš hrát nemůže.

Zastupitelé nakonec finanční podporu odsouhlasili 26 hlasy. (ber) 

Poslat nový komentář