Prostějovští ortopedi představí 10 let revoluční metody při náhradě kyčelního kloubu na mezinárodním sympoziu v Praze
Ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Prostějov se chystá prezentovat své desetileté zkušenosti s pokrokovou metodou léčby kyčelních kloubů na prestižním XVII. Sympoziu AGEL, které se uskuteční 22. a 23. října 2024 v hotelu Hilton Prague. Sympozium očekává rekordní účast tisícovky odborníků z Česka, Slovenska a dalších zemí.
Primář ortopedicko-traumatologického oddělení prostějovské nemocnice Leopold Hoferek vystoupí po boku světových kapacit, aby představil výsledky dlouhodobého využití systému Dual Mobility Avantage jamky na svém oddělení. Systém se zaměřuje na zvýšení stability a snížení rizika vykloubení endoprotézy kyčelního kloubu. „Naše desetileté zkušenosti s touto inovativní metodou jasně ukazují její přínos, zejména u rizikových pacientů,“ uvádí primář a dodává: „Těším se, že se o naše poznatky podělíme s kolegy z celého Česka a Slovenska.“
Metoda využití Dual Mobility Avantage jamky je jedním z nejmodernějších přístupů ke zvýšení stability implantátu kyčelního kloubu. Byla vyvinuta za účelem prevence vykloubení kyčelního kloubu, což je jedna z nejvážnějších komplikací po totální náhradě kyčelního kloubu. „Na rozdíl od klasických implantátů používá tento systém princip dual mobility – pohyb je možný mezi hlavičkou a polyetylenovou vložkou a také mezi vložkou a kovovým pouzdrem jamky. Navíc je hlavička s vložkou pevně spojená, což umožňuje vysokou míru stability i při velkém rozsahu pohybu kyčelního kloubu. Právě proto je tato metoda obzvlášť vhodná pro pacienty po opakovaných operacích nebo pro pacienty s neurologickými onemocněními, které zvyšují riziko dislokace,“ vysvětlil Hoferek.
Prostějovská ortopedie dlouhodobě dosahuje výjimečných výsledků také v počtu provedených endoprotéz. V rámci Olomouckého kraje patří po ortopedické klinice FN Olomouc k pracovištím s nejvyšším počtem implantací kyčelních a kolenních náhrad, což z ní činí nadregionálně vyhledávané centrum ortopedické péče. V roce 2023 bylo na pracovišti provedeno 384 implantací kyčelních a 335 implantací kolenních náhrad.
XVII. Sympozium AGEL očekává rekordní účast tisícovky odborníků. Program sympozia zahrnuje přednášky světově uznávaných kapacit, diskuse o nejnovějších trendech v ortopedii, traumatologii a rehabilitaci a praktické workshopy. (Zdroj Nemocnice Prostějov)
Poslat nový komentář