Výpravy do evropských zemí s dobrovolníky

Výpravy do evropských zemí s dobrovolníky
Islanďan Birgir a Italka Valentina

V Informačním centru pro mládež při Cyrilometodějském gymnáziu v Prostějově působí v tomto období další dva dobrovolníci v rámci Evropského grantu – Islanďan Birgir a Italka Valentina. Jak už se stalo dobrým zvykem, jejich prostřednictvím se může veřejnost seznámit s životem v zemi, odkud pochází.

Birgir připravil svou prezentaci severského ostrovního Islandu na poslední únorový den. Podvečer zaujal účastníky zajímavým vyprávěním, ochutnávkou lososa se salátem a zachutnal i dezert čokoládový dort, soutěžilo se v páce a kdo chtěl, mohl se podívat na islandský film s českými titulky. Nechyběly materiály o Islandu ve formě plakátů a fotek.

V úterý 13. března dostane příležitost představit zájemcům svou rodnou zemi dobrovolnice Valentina. V 16 hodin začíná pro milovníky cestování, gastronomie a nevšedních zážitků zajímavý podvečer v klubu Oáza na Cyrilometodějském gymnáziu v Komenského ulici s výletem do Itálie. V režii Valentiny se představí rodné město – starobylá Bologna, která je hlavním a největším městem regionu Emilia-Romagna. Právě zde byla založena už roku 1088 nejstarší univerzita, na níž studovali např. Dante Alighieri, Petrarca, Erasmus Rotterdamský, Koperník nebo Thomas Becket. 

„Připravila jsem si mnoho materiálů nejen o mém rodném městě, ale i o Itálii vůbec, videoprezentaci o zajímavých místech, desetiminutový kreslený film o rozdílnosti italské mentality v porovnání s jinými zeměmi, kvíz o zvláštnostech a v neposlední řadě povídání o fotbale, který je v Itálii doménou,“ prozradila Valentina. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka pravých italských jídel jakou je například pasta, pečivo a také něco ze sladké kuchyně.

Jak uvedla vedoucí ICM Kateřina Opatrná, dobrovolníci jsou pro práci s mládeží velkým přínosem. Valentina s Birgirem budou v Prostějově až do srpna, už nyní však podalo ICM žádost o přidělení dalších dobrovolníků. Pokud bude projekt úspěšný, obohatí studentský život dva noví dobrovolníci ze zajímavých zemí.     

(jap)

Úterý, Březen 13, 2012 - 16:00 - Pátek, Březen 16, 2012 - 16:00

Poslat nový komentář