Tip na návštěvu. Legiovlak na hlavním nádraží

Tip na návštěvu. Legiovlak na hlavním nádraží
Foto Magistrát města Prostějova
Další fotky: 
Tip na návštěvu. Legiovlak na hlavním nádraží
Tip na návštěvu. Legiovlak na hlavním nádraží

Legiovlak je od úterý 26. září až do neděle 1. října k vidění na prostějovském hlavním nádraží. Poprvé v našem městě zastavil v září roku 2016. Cílem pouti Legiovlaku je připomínat slavné doby našich předků a jejich anabázi napříč Ruskem a napomáhat tak zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským a státoprávním tradicím. Jako první vlak navštívila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová a náměstci Jiří Rozehnal a Miloš Sklenka.

Ve všech vozech na návštěvníky čeká věrná rekonstrukce vybavení vozů, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií a panelů mapujících historii československých legií.

Legiovlak pomáhá veřejnosti, a především mládeži obnovovat povědomí o čs. legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. 

Legiovlak je ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918-1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta potrvá minimálně do roku 2026 díky podpoře Ministerstva obrany a Ministerstva dopravy.

Vstup do expozice Legiovlaku je zdarma, otvírací doba ve všední dny je od 8 do 18 hodin, o víkendu od 9 do 19 hodin. (ber)

Poslat nový komentář