Policisté chytili další hříšníky za volantem

Policisté chytili další hříšníky za volantem
ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek pár minut po půlnoci zastavili policisté z oddělení hlídkové služby na ulici Západní v Prostějově osobní motorové vozidlo BMW, které řídil 27letý muž. Při kontrole odhalili, že řidič nemá za volantem co dělat, protože má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do ledna roku 2022.

"V současné době je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s tříletou trestní sazbou odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Řídit vozidlo neměla ani mladá žena, kterou zastavila policejní hlídka včera odpoledne v obci Bedihošť ve vozidle značky VW. Provedenou dechovou zkouškou jí byly naměřeny hodnoty 0,24 a 0,23 promile alkoholu v dechu. Dále u ní policisté provedli orientační test na návykové látky, který byl stejně jako předchozí test pozitivní, tentokrát na kanabisové látky. Řidička se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v prostějovské nemocnici. Jednání řidičky bylo zaevidováno jako přestupek. (red)

 

Poslat nový komentář