Policejní kontroly skončily smutným výsledkem. Deset řidičů pod vlivem drog či alkoholu

Policejní kontroly skončily smutným výsledkem. Deset řidičů pod vlivem drog či alkoholu
ilustrační foto

V pondělí 11. ledna 2021 zjistili policisté na Prostějovsku celkem devět řidičů pod vlivem zakázaných látek. V úterý tři hodiny po půlnoci pak počet řidičů pod vlivem, zjištěných za 24 hodin, zaokrouhlili na deset.

Prvním z nich byl osmatřicetiletý řidič Volkswagenu, kterého policisté místního obvodního oddělení kontrolovali v 5:30 hodin nedaleko centra Němčic nad Hanou. Provedenou dechovou zkouškou u něho změřili 0,3 ‰ alkoholu v dechu, s čímž muž souhlasil a přiznal vypití dvou piv během předchozího večera. Posledním byl šestadvacetiletý řidič Fordu, kterého policisté oddělení hlídkové služby kontrolovali dnes tři hodiny po půlnoci v Plumlovské ulici v Prostějově. U toho provedeným testem zjistili přítomnost látky amphetamin/metamphetamin.

Největším dílem do uvedeného počtu přispěli policisté obvodních oddělení Prostějov 2 a Plumlov, kteří zjistili po třech ovlivněných řidičích, dva přidali policisté oddělení hlídkové služby a po jednom policisté obvodního oddělení Němčice nad Hanou a dopravního inspektorátu.

„Rekordmanem“ byl šestapadesátiletý cyklista, který před sedmnáctou hodinou v centru Plumlova nadýchal 1,57 ‰ alkoholu a přiznal dvě dvanáctistupňová piva a tři odlivky rumu krátce před jízdou.

Alkohol policisté změřili u čtyř kontrolovaných. U zbylých šesti to byl stejným dílem amphetaim/metamphetamin nebo cannabis.

Všem zjištěným řidičům policisté zakázali další jízdu a zadrželi tři řidičské průkazy.

"Všechny případy jsou evidovány jako přestupky podle zákona o silničním provozu a budou k dořešení postoupeny příslušnému správnímu orgánu," doplnil policejní mluvčí  František Kořínek. (red)

Poslat nový komentář