Když se snoubí krása těla i duše

Když se snoubí krása těla i duše
Foto Dawe B.
Další fotky: 
Když se snoubí krása těla i duše
Když se snoubí krása těla i duše

 

Včera úderem páté odpolední byla zahájena další z vernisáží v kavárně Avatarka. Tentokrát kurátor zdejších výstav Pavel Gall oslovil sestry Cáskovy, Romanu a Michaelu.

"Já i moje sestra Romana jsme už od útlého dětství tíhly k výtvarnu, což při nástupu na základní školu zintenzivnily kroužky a zájmové činnosti, a také účasti ve výtvarných soutěžích. Obě dvě jsme se chtěly zdokonalit, a proto jsme začaly navštěvovat výtvarný obor na Základní umělecké škole Vl. Ambrose v Prostějově. Učila nás paní Zdeňka Davidová, která nám dala základy a pomohla nám k zdokonalení našich výtvarných schopností", byla jedna z prvních vět jedné z protagonistek výstavy.

"Název pro výstavu nebylo lehké vymyslet. Jsme totiž obě dvě individuality a naše výtvarná díla nespojuje žádná tematická linka. Jedná se pouze o jakýsi „přehled“, o práce, které jsme kreslily a malovaly v průběhu našich studentských let na střední škole, potažmo během studií na škole vysoké.

Nakonec jsme přišly na PŘE(h)LE[t]. Na první pohled zašifrovaně vypadající název výstavy v sobě ve skutečnosti snoubí názvy dva. Hra liter a závorek může ve výsledku znamenat „přehled“ a „přelet“. Oba termíny vystihují doslova koncept výstavy, tedy to, co jsem před chvílí už zmínila", vysvětlila Michaela Cásková název výstavy.

Výstava je k vidění do sedmého prosince v kavárně Avatarka. (red)

Poslat nový komentář