Orli vyhráli v Chomutově se stobodovým ziskem

Ilustrační foto: Úspěšné trestné hody v závěru zápasu pojistily výhru Orlů v Chomutově.

Orli zajížděli v rámci dvaadvacátého kola basketbalové NBL na půdu Chomutova, který Prostějov porazil na své půdě na konci října devatenáctibodovým rozdílem a se ziskem sta bodů. Osud tomu chtěl, že podobně nakonec dopadlo i sobotní střetnutí.

Úvod zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu a žádný z týmů si nevypracoval více než tříbodový náskok. Většího trháku dosáhli Orli až v polovině čtvrtiny, kdy dal tři body Slezák, následně však díky faulům a ztrátám o své vedení přišli. Chvíli proto vedli Levharti, ale Prostějov zpřesněnou střelbou vrátil vedení po čtvrtině na svoji stranu. Tato vlastnost, tedy přesná střelba, vydržela Orlům i do druhé části hry a díky ní navýšili svůj náskok až na sedmibodový rozdíl. Pak však neproměnili několik dvojkových pokusů a rázem bylo v půlce čtvrtiny srovnáno. Na konci druhé části hry se však naštěstí rozstříleli Bratčenkov se Slezákem, a zase to bylo o devět bodů. Poločas nakonec skončil 48:40 ve prospěch Orlů.

Vynikající výkon prostějovského křídla Slezáka pokračoval i po změně stran, a i díky němu svěřenci trenéra Cholevy brzy získali osmnáctibodové vedení. Domácím se lehce podařilo snížit v závěru třetí čtvrtiny až na desetibodový rozdíl, nakonec však šli do finální fáze zápasu s dvanáctibodovou ztrátou. V ní se jim však začala dařit střelba a v kombinaci s menší produktivitou i několika prostějovskými chybami stáhli až na 72:78. Krátkodobý výpadek Orli rychle nahradili opětovným zvýšení náskoku, problémy však nebyly zažehnány. Severočeši se dostali do tempa a necelých pět minut před koncem snížili na 80:84! Pak však probudil své střelecké schopnosti Ondřej Kohout a čtyřmi body vrátil hostům osmibodové vedení. Když jej pak doplnili svými přesnými pokusy i Prášil se Slezákem, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Prostějov nakonec vyhrál v Chomutově opět se stovkou 102:89.

Levharti Chomutov – BK Prostějov 89:102 (21:23, 40:48, 62:74)Střelba z pole: 31/70 (44%) – 31/55 (56%)Střelba za tři body: 5/14 (36%) – 5/14 (36%)Trestné hody: 22/29 (76%) – 35/47 (74%)Doskoky: 37:32Fauly: 31:25

Sestavy:Chomutov: Glover 18, Štěpánek, Staněk 12, Žampach 15, Bašta, Bosák 17, Halada, Pecka 6, Fields 14 (14 doskoků), Honomichl 7. Trenér: Tomáš EisnerProstějov: Pandula 17, Bratčenkov 7, Venta 10, Marko 3, Švrdlík 9, Slezák 23, Kohout 21 (10 doskoků), Prášil 12. Trenér: Zbyněk Choleva