Česká pošta zavádí nový systém otevíracích hodin pro veřejnost na pobočkách. Od září

Česká pošta zavádí nový systém otevíracích hodin pro veřejnost na pobočkách. Od září
ilustrační foto Česká pošta

Jde o zásadní krok, který zachová kvalitu poštovních služeb a zároveň dojde ke zvýšení zákaznické spokojenosti, a to i v případě, pokud by nastala další vlna koronavirové infekce. Úprava otevírací doby se osvědčila už na jaře letošního roku během první vlny onemocnění COVID-19.

"Snažili jsme se udržet otevřenou pobočkovou síť v maximální možné míře, a abychom toho docílili, došlo k plošné úpravě otevírací doby. Na pracovišti byla pouze jedna skupina zaměstnanců, čímž se snížilo riziko jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky, včetně nejzranitelnějších skupin – jako jsou senioři, osoby s vážným onemocněním a podobně. V případě karantény jedné směny se zástup na danou poštu řešil provozně lépe, než by tomu bylo při zachování dosavadní praxe, kdy se na poště během dne střídalo najednou více pracovníků, ale počet otevřených přepážek byl stále stejný. Zákazníci kvitovali zachování provozu poboček, ale nikoliv zkrácení provozní doby. Vzali jsme si z toho ponaučení a připravili posuvný model otevírací doby, který z dlouhodobé analýzy zákaznických potřeb vyšel jako optimální," uvedl Miroslav Štěpán, ředitel divize státní poštovní služby.

V praxi to bude znamenat pravidelné střídání otevírací doby pobočky v průběhu týdne. Změní se tak celkový rozsah týdenní otevírací doby, ale bude více otevřených přepážek v době, kdy to zákazníci nejvíc potřebují. Urychlí se obsluha klientů a zkrátí se doba čekání. Bude se jednat o jasný model otevíracích hodin pro veřejnost v jednotlivých dnech během celého týdne. Zákazníci si budou moci rozplánovat svoji návštěvu pobočky do širokého rozpětí otevíracích hodin. Delší otevírací doba bude po dva dny v týdnu, ve třech bude možné navštívit poštu již v ranních hodinách.  

V Prostějově by se změna otvírací doby od 1. září měla týkat jen pobočky číslo 4 na Plumlovské, kde bude otevřeno v pondělí a ve středu do 18 hodin a v ostatní pracovní dny jen do 16:00.  (Zdroj ČP, red)

Poslat nový komentář