Policisté vyrazili na preventivní akci. Vydali se do chatové oblasti

Policisté vyrazili na preventivní akci. Vydali se do chatové oblasti
Foto ČR

Podzim je obdobím, kdy se lidé začínají stahovat do teplých bytů a rekreační chaty i celé rekreační kolonie se vyprazdňují. Následující zima pak je většinou období, kdy zejí prázdnotou. Toho rády využijí různé pochybné existence, ať už jde o bezdomovce, tuláky či zloděje příležitostné nebo i z povolání. Z pohledu bezpečí jsou pro majitele chat požehnáním ti sousedi, kteří svoji chaloupku obývají celoročně.

Protože však takoví nejsou všude, mohou se chaty stát snadno terčem zlodějů, kteří tam zkouší své štěstí. A o štěstí to pro zloděje je i z toho důvodu, že majitelé v chatách po jejich zazimování zřídka kdy nechají cokoli cennějšího. Velice často se tak u chat stává, že škoda způsobená při překonávání dveří či oken násobně převýší škodu způsobenou odcizením věcí.

Policisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje samozřejmě o problematice vědí, a protože je nedílnou součástí policejní práce i prevence, provádějí v chatových oblastech celého kraje větší i menší preventivní kontroly.

"Jedna z takových, rozsahem spíše větších, kontrol proběhla v pátek v dopoledních hodinách v chatové lokalitě u obce Ptenský Dvorek. Akci zorganizovali policisté místně příslušného obvodního oddělení Plumlov a na pomoc si vyžádali několik policistů oddělení hlídkové služby. Při dnešní akci policisté nezjistili žádný problém, ale z minulosti již máme zkušenosti, že se zjistily závažné nedostatky se zabezpečením objektů, či chaty nezvanou návštěvou již navštívené," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

 Když zjistíte neoprávněný vstup do vašeho objektu, radí policisté: 

  • Předně je potřeba zachovat klid a rozvahu. Ihned volejte na linku 158 Policie ČR.
  • Do objektu a nejlépe ani do jeho blízkosti nevcházejte a rozhodně neuklízejte. Mohli byste znehodnotit stopy, které zde pachatel zanechal a tím ztížit, nebo i znemožnit jeho dopadení. Také by se mohlo stát, že pachatel či pachatelé jsou stále uvnitř a hrozí tak nepříjemná a nebezpečná konfrontace.

Policistům do protokolu uveďte co nejvíce informací, včetně co nejpřesnějšího popisu odcizených věcí. Zde se Vám budou hodit poznačená výrobní čísla či fotografie odcizených věcí, nebo záznam z kamerového systému či fotopasti. (red)

Poslat nový komentář