Cipísek v síti. On-line dýňování

Cipísek v síti. On-line dýňování
Foto MC Cipísek
Další fotky: 
Cipísek v síti. On-line dýňování
Cipísek v síti. On-line dýňování

Prostějovský Cipísek nezahálí ani v síti. Vzhledem ke stávající situaci je Mateřské centrum Cipísek od 22.10. zavřeno, ale to neznamená, že se u Cipíska nic neděje. Kromě toho, že vznikají plány, co dál, probíhá velký úklid a opravy vybavení, přestěhoval se Cipísek zase do virtuálního světa. Stejně jako na jaře, kdy vznikla po vyhlášení nouzového stavu facebooková skupina pro maminky s malými dětmi Rodičovské inspirace MC Cipísek aneb Nemůžeme spolu býti, zvládneme to zatím v síti.

Mateřské centrum Cipísek v Prostějově nabízí služby a programy pro rodiny s dětmi od miminek po předškoláky už přes dvacet let. Letošní rok je ale i pro Cipíska velmi náročný a plný změn. V květnu se po nucené jarní pauze rozběhly náhradní programy, pak i letní příměstské tábory pro rodiče s dětmi a MC zahájilo s plnými kurzy nový školní rok. V souladu se všemi opatřeními, roušky, rozestupy, počty účastníků, dezinfekce atd., se Cipísek snažil nabízet reálná setkávání a programy MC.

„V podstatě od začátku roku stále měníme připravené programy, přenastavujeme přihlašovací systém. Od 22.10. jsme se ale museli definitivně z reality přesunout zase do virtuálního světa. Podstatou činnosti MC je především pomoci rodičům s malými dětmi vyjít z izolace mateřské dovolené, setkávat se s ostatními na stejné lodi, podporovat se navzájem, nabízet inspirace pro zdravý rozvoj dětí. Nabízíme také řadu let i rodičovské vzdělávání a poradenství. A s touto myšlenkou pokračujeme i on-line. Pro rodiče s dětmi připravujeme inspirace, jak zvládat čas s dětmi doma, nechybí kreativní činnosti, zpívat budeme aspoň individuálně na dálku, určitě bude i nějaká ta pohádka pro děti, ale také rodičovské inspirace pro výchovu dětí a zdravé komunikace v celé rodině. Nabízíme on-line individuální poradenství a budeme rozšiřovat nabídku podle zájmu, situace a našich možností," říká Markéta Skládalová.

První virtuální týden s Cipískem proběhl ve znamení on-line Dýňování. Rodiče s dětmi se zapojili tak, že posílali fotky svého dýňového tvoření. „Takovou kreativitu jako ultrazvuk, Dýňopark, vzteklou dýni, drsnou dýni, dýňového hlídače, zvracející dýni i zcela seriózní dýni, skutečnou, papírovou, svítící, k úsměvu i ke strašení, k dekoraci, pro radost a spousty dalších jsme ani nečekali. Rodiče s dětmi projevili nápady, kreativitu, zručnost (vypadá to, že dýňování proběhlo bez úrazů) a zapojili většinou celou rodinu. K tomu připojili spoustu komentářů a historek, takže, jak prohlásila Terezka, jedna z našich malých návštěvnic, tety budou zírat. Takže jsme zíraly.

V dalších týdnech připravujeme další on-line témata, plánujeme, co dál a doufáme, že se vrátíme, hned jak to půjde, do reálného mateřského centra. A děkujeme všem našim příznivcům za podporu i na dálku a přejeme hlavně pevné zdraví a veselou mysl. (Text a foto Markéta Skládalová)

Poslat nový komentář