Prostějovští cyklisté uspěli v mezinárodní konkurenci

Prostějovští cyklisté uspěli v mezinárodní konkurenci
Foto SKCPV

V uplynulém týdnu se závodníci Tufo Pardus Prostějov postavili na start hned několika závodů. Část týmu odcestovala na tradiční jednorázový polský závod Memorial Henryka Lasaka, Tomáš Bárta oblékl reprezentační dres, když byl nominovaný na etapový závod Czech Tour, a mládež sbírala medaile v rámci dalšího dílu silničního ČP.

Jednorázový závod Memorial Henryka Lasaka v Polsku letos výjimečně nebyl zařazen do kalendáře UCI, konkurence se však sešla neméně kvalitní jako v předchozích ročnících. Z prostějovských závodníků se na start postavila sestava ve složení Bruno Stoček, Maxim Müller, René Smékal, Filip Řeha, Daniel Babor, Karel Tyrpekl a Marek Dolníček. Pořadatelé si pro letošek připravili novinku v podobě zcela jiné trati, která byla dle slov sportovního ředitele Michala Mráčka velmi náročná: „Trať byla diametrálně odlišná od předešlých let. O její náročnosti vypovídá už jen to, že do cíle dojelo kolem patnácti závodníků. Mezi nimi na velmi dobrém 7. místě také náš Karel Tyrpekl, který potvrdil, že náročné profily mu sedí.“

S týmem tentokrát do zahraničí neodcestoval úřadující mistr republiky na silnici do 23 let Tomáš Bárta. Čekaly ho totiž milé povinnosti v podobě startu na největším mezinárodním etapovém závodě na našem území Czech Tour, a to v národních barvách. Tomáš se snažil svým výkonem maximálně přispět k úspěchu týmu, přesto se mu podařilo na sebe ve dvou etapách upozornit, když v konkurenci jezdců WorldTour stájí obsadil jednou 13. a pak dokonce 10. místo.

Mládež si zase v Táboře odbyla teprve druhý díl Českého poháru na silnici TECHNISERV CUP 2020. Bylo jím kritérium s názvem Táborské okruhy a na stupně vítězů se probojovali Pavel Novák, který bral druhé místo mezi kadety a mezi kadetkami skončila třetí Patricie Müllerová. (Zdroj skcpv)

 

Poslat nový komentář