Ve čtvrtek odstartuje v Prostějově Sazka Tour. A uzavře náměstí

Ve čtvrtek odstartuje v Prostějově Sazka Tour. A uzavře náměstí
ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Už 5. srpna v 13:30 odstartuje z náměstí T. G. Masaryka v Prostějově 1. etapa špičkového závodu SAZKA TOUR. Celkem 150 kilometrů budou muset absolvovat závodníci, než se dostanou do Uničova. Přijďte se na odstartování závodu podívat!

Letošní trasa celého závodu SAZKA Tour bude 671,5 km dlouhá s převýšením 9925 m a je situována do regionů Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického a Zlínského kraje. Pojedou se čtyři etapy. První etapa dlouhá 150,8 km startuje ve čtvrtek v Prostějově a končí v Uničově. V pátek se jede 203,4 km z Olomouce až na Pustevny. Sobotní třetí etapa z Moravské Třebové na Dlouhé stráně měří 143,2 km a závěrečná etapa začínající v Šumperku finišuje v neděli navečer ve Šternberku je dlouhá 174,1 km. Svým profilem patří k těm hodně náročným závodům, v nichž mají šanci uspět jen ti opravdu nejlépe připravení jezdci.

„Jsem rád, že nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích opět zavítá i do našeho města. Pro naše občany to bude skvělá podívaná, při které dostanou možnost fandit cyklistům světové úrovně,“ uvedl primátor František Jura.

 5.8.2021 od 6 do 13 bude z důvodu konání závodu uzavřen v centru Prostějova úsek od budovy pošty po výjezd u zámku, tj. průjezd náměstími Žižkovo - T. G. Masaryka – Pernštýnské. (ber)

Poslat nový komentář