SAZKA TOUR

Sazka Tour pojedou týmy z World Tour, zastaví se také v Prostějově

foto Magistrát města Prostějova

Dvaadvacet týmů včetně dvou z World Tour přijede na Sazka Tour, nejprestižnější silniční cyklistický závod na českém území, který se pojede od 4. do 7. srpna převážně na Olomoucku a v Moravskoslezském kraji.

Sazka Tour bude mít čtyři etapy na Olomoucku, po Moravskoslezském, Pardubickém, Jihomoravském, Zlínském kraji s několika vrchařskými a sprinterskými prémiemi. První etapa (4. srpna) povede z Uničova do Prostějova, druhá má start v Olomouci a cíl na Pustevnách, ve třetí části pojedou cyklisté z Moravské Třebové na Dlouhé stráně, finále vede ze Šumperka do Šternberka. Ve městech je v den závodu potřeba počítat s uzavírkami center a s průběžnými uzavírkami na trati, kudy cyklisté pojedou.

Ve čtvrtek odstartuje v Prostějově Sazka Tour. A uzavře náměstí

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Už 5. srpna v 13:30 odstartuje z náměstí T. G. Masaryka v Prostějově 1. etapa špičkového závodu SAZKA TOUR. Celkem 150 kilometrů budou muset absolvovat závodníci, než se dostanou do Uničova. Přijďte se na odstartování závodu podívat!

Letošní trasa celého závodu SAZKA Tour bude 671,5 km dlouhá s převýšením 9925 m a je situována do regionů Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického a Zlínského kraje. Pojedou se čtyři etapy. První etapa dlouhá 150,8 km startuje ve čtvrtek v Prostějově a končí v Uničově. V pátek se jede 203,4 km z Olomouce až na Pustevny. Sobotní třetí etapa z Moravské Třebové na Dlouhé stráně měří 143,2 km a závěrečná etapa začínající v Šumperku finišuje v neděli navečer ve Šternberku je dlouhá 174,1 km.