Mládež TUFO PARDUS Prostějov absolvovala společný tréninkový kemp v Prostějově

Mládež TUFO PARDUS Prostějov absolvovala společný tréninkový kemp v Prostějově
ilustrační foto
Další fotky: 
Mládež TUFO PARDUS Prostějov absolvovala společný tréninkový kemp v Prostějově

Mládežnický tým prostějovského klubu se sešel ke čtyřdennímu tréninkovému srazu. Náplň tréninku byla multisportovní kdy mimo jízdy na horských kolech mládežníci běhali, posilovali a jezdili na běžkách. V době, kdy je třeba zvažovat všechny výdaje, se jeví jako velmi prozíravé vybudování zázemí na prostějovském velodromu. Zde mají mladí sportovci zajištěno ubytování, posilovnu, místnosti pro jízdu na trenažerech a do Jeseníků na běžky je také příznivá vzdálenost. Zde je na místě znova poděkování statutárnímu městu Prostějov a Olomouckému kraji, díky jejichž pomoci se vše podařilo vybudovat.

Pro mladé cyklisty je v zimním období pro jejich rozvoj nutné kombinovat více forem tréninkové zátěže. A to byla také náplň prvního tréninkové srazu, pro který mládežníci využili zázemí prostějovského velodromu. V tréninkových jednotkách se vystřídaly zátěže v běhu, jízdy na horských kolech, posilovna, běžecké lyžování a došlo i na fotbálek, kdy se hřištěm stala plocha velodromu. S výjimkou běžeckého lyžování, kam se museli mladí sportovci přemístit klubovými minibusy se trénink odehrával v Prostějově a jeho okolí.

Všichni mladí sportovci zvládli nabitý tréninkový program bez problémů. To si pochvaloval i hlavní trenér mládeže Martin Cetkovský: „Byl jsem velmi potěšen přístupem všech našich mladých cyklistů. Tréninková zátěž byla sice pestrá, ale taky náročná. V dnešní době je nepochybně velkou výhodou mít zázemí, jaké se podařilo v Prostějově vybudovat. Proto již máme naplánovaný další obdobný tréninkový blok v polovině února. Následně už se většina našich sportovců přesune do Toskánska k finální předsezónní přípravě.“  

“Děkujeme za finanční podporu Statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji  bez jejíchž podpory bychom nemohli svoji činnost na tak vysoké úrovni provozovat,"  vzkazují cyklisté. (Zdroj skcprostejov.cz)

Poslat nový komentář