Petra Hrochová: Psi jsou mnohdy vychovanější než děti!

Petra Hrochová: Psi jsou mnohdy vychovanější než děti!
ilustrační foto internet

 

Petra Hrochová, prozatím bezdětná přítelkyně Miroslava Macka, hodně cestuje. Její zajímavý příspěvek jsme nalezli na FB, kde popisuje zážitek z cest po Rakousku:

Včerejší večeře v "hundefreundlich" restauraci na Mailbergu- tři psi různých ras, štěkot až na přátelské pozdravení žádný, neobtěžovali ostatní hosty vůbec ničím, poklidně celou večeři prospali u svých páníčků. Dnešní oběd v restauraci v Unterretzbach - dvě zlobivé děti, řvoucí, ječící a obtěžující ostatní hosty. Jak pisatelka dodává, závěr je jednoznačný. Většina majitelů psů si umí podstatně lépe vychovat své psy než leckteří rodiče své děti.

 

 

S podobnou zkušeností a nejen v zahraničí, se asi setkala většina z nás. Zatímco majitelé psů se snaží, aby jejich čtyřnozí společníci nikoho neobtěžovali nejen v restauracích, ale třeba i v hromadných dopravních prostředcích, rodiče i prarodiče jsou k chování svých potomků daleko benevolentnější.

"Před dvěma lety jsme jeli na Slovensko na rekreaci do soukromého penzionu. Před odjezdem jsem kontaktovala majitele s tím, zda bude vadit, když s námi pojede ne zrovna malý pes. Samozřejmě jsem se zaručila, že případné škody, které by napáchal, uhradíme. Odpověď mě docela šokovala. Klidně si psa přivezte. Ještě žádný mi nerozbil umyvadlo, nepomaloval zdi a neukradl televizi," popsala PvNovinkám vlastní zážitek paní Lenka. Po čtyřech dnech pobytu se jí personál přišel dotázat, zda si psa skutečně přivezli.

Zcela jinou zkušenost má z pobytu v Krkonoších pan Milan. "Vedlejší pokoj v hotelu obývala pětičlenná rodina. Tři děti ve věku od pěti do deseti let byly nápor na nervy. Od lítání po chodbách po neustálý řev a hádky na pokoji. Jak se chovali v jídelně ani nebudu popisovat, nebo se zas rozčílím. Rodiče měli několik konfliktů s personálem i hosty, což tatínek vždy řešil tím, že pravil, že děcka se musí vyřádit a co je dlužen. Fakt výchova," pozastavuje se nad benevolentností rodičů.

Autorka zmíněného textu Petra Hrochová k diskuzi podotýká: "Pořád jsem žila v domnění, že k právu mít dítě patří i povinnost ho vychovávat a věnovat se mu. Stále víc se ale setkávám s alternativními rodiči, propagujícími styl  "ať projevují dětičky svou geniální osobnost od útlého věku". Že to obtěžuje ostatní, to jim bývá úplně jedno. U obou záleží na výchově. Posezení v restauraci může zkazit nevychovaný pes, ale i spratkovité dítě."

Co vy na to, milí čtenáři? Jaké jsou vaše zkušenosti s podobnými situacemi? (red)

 

 

Poslat nový komentář