Přijďte k nám, zvou děti a mládež knihovnice

Přijďte k nám, zvou děti a mládež knihovnice
ilustrační foto Městská knihovna

Knihovna pro děti a mládež se po rekonstrukci vrátila na své původní místo a sídlí na ulici Vápenice v Domě dětí a mládeže. Vstřícné knihovnice pomohou s výběrem knih pro radost i do čtenářského deníku.

Knihovna pro děti a mládež prošla v loňském roce rozsáhlou rekonstrukcí. Díky tomu se z ní stalo příjemné a moderní místo, kde děti i dospělí opravdu rádi tráví svůj volný čas. K vylepšenému pódiu nebo čtecím schovávačkám mezi regály přibyla i malá místnost pro teenagery, ve které si mohou číst, popovídat s kamarády anebo si tu třeba napsat domácí úkol. Najdou tu jak povinnou školní četbu, tak knihy určené přímo jim, například dívčí romány, žánr Young Adult, komiksy a cizojazyčné knihy.

Vylepšení interiéru ale není jediná novinka, kterou knihovna pro své návštěvníky připravila. K léty osvědčenému programu přibylo spoustu nových akcí a každý týden se tu tak něco zajímavého děje. Pravidelně si tu mohou děti zahrát s kamarády či rodiči deskové hry (pravidla jim ochotně vysvětlí knihovnice), vyrobit si něco pěkného v Tvořivé dílně nebo si třeba poslechnout Čtení pro nejmenší. Velmi oblíbená jsou tematická soutěžní odpoledne v maskách – Karneval pro děti, Slet čarodějnic, Zábavné odpoledne s Harry Potterem. Veliký úspěch u dětí a rodičů slavil i loňský Mikuláš v knihovně. V průběhu celého roku připravujeme pro děti také několik kreativních a vědomostních soutěží o zajímavé ceny.

Velká změna nastala v letní provozní době. Knihovna pro děti a mládež místo prázdninového omezení půjčovní dobu naopak rozšířila! V červenci a v srpnu si tak od 9 do 17 hodin mohou děti i dospělí v knihovně nejen půjčovat knihy a časopisy, ale také si zde užít spoustu prázdninové zábavy. V pondělí si mohou vybrat mezi oblíbeným soutěžním Pizza kvízem nebo Tvořivou dílnou. Středa patří hraní deskových her a ve čtvrtek se střídá Čtení pohádek a příběhů pro menší a větší děti. Uvidíme, jestli nám současná situace umožní uspořádat tyto akce i o letošních prázdninách.

V průběhu školního roku knihovna samozřejmě spolupracuje i se školami. Pravidelně se tu konají besedy a exkurze pro základní školy. Nově, díky spolupráci s MAP II., mohli učitelé přihlásit své třídy na besedy se současnými spisovateli pro děti a mládež. Děti tak měly možnost se osobně setkat například se spisovatelkami Petrou Braunovou a Lenkou Rožnovskou. V novém školním roce bychom rádi pozvali oceňované autorky Lenku Lomovou či Martinu Drijverovou. (Zdroj Městská knihovna Prostějov)

Poslat nový komentář