Neskutečná Elinka. Pomozme tříleté bojovnici!

Neskutečná Elinka. Pomozme tříleté bojovnici!
Foto MČ
Další fotky: 
Neskutečná Elinka. Pomozme tříleté bojovnici!
Neskutečná Elinka. Pomozme tříleté bojovnici!

V únoru 2018 se Markovi Čáslavkovi a Vendule Konečné narodila holčička Elisabeth. Z roztomilého miminka, které rostlo v blonďatou krasavici, měli radost nejen rodiče. V lednu 2020 přišel šok, který do jejich života vnesl spoustu žalu, bolesti a pláče. A víru, že vše se v dobré obrátí. Elinka onemocněla leukémií, se kterou bojuje dodnes.

Víc než rok a půl tráví více ve Fakultní nemocnici v Praze – Motole, než doma v Prostějově. Nejrůznější vyšetření, sondy, transplantace kostní dřeně. S tím spojená spousta bolesti, která by byla moc i pro dospělého člověka. S tím vším musí bojovat teprve tříletá holčička… Má jediné štěstí, na blízku jsou jí stále rodiče. Marek a Pavla se při pobytech v nemocnici střídají. Každodenní trápení své dcery prožívají velmi těžce.

„Sedím na pokoji vedle Elinky a dívám se jí do očí, ve kterých vidím smutek, pláč a bolest. Čekáme na zákrok, který nechceme ani jeden z nás. Chceme jen jediné, aby tohle dlouhé utrpení už bylo jednou pro vždy minulostí. Trhá mi srdce, když ji tak vidím a popravdě, jsem z toho zničený. Jak se říká, kdo zažil, ví, kdo nezažil, může jen polemizovat o tom, jaké je to pro rodiče mučení. K čemu jsou nám majetky, auta, domy, když naši blízcí, které milujeme, trpí bolestí a žalem. Jako rodiče jsme si vytrpěli mnoho, ale musíme být silní pro naši dceru. Je mi do pláče, ale pro ni budu tvrdý jako skála. Naše jizvy na duši musí jít stranou, protože Elinka bude potřebovat ještě hodně naší podpory a síly,“ napsal na FB skupině Nezisková Dobrovolná Pomoc pro Elinku velká bojovnice s Leukemií táta Marek.

Tahle slova vehnala slzy do očí mnoha lidem, stejně, jako nám v redakci. Svou podporu vyjadřují v příspěvcích, kde malé bojovnici přejí to nejlepší. A přispívají také na transparentní účet, který byl na její podporu zřízen. Jde o dobrovolnou sbírku, která slouží k pořízení léků, diety, a všeho, co holčička potřebuje a potřebovat bude. Přispět můžete i vy – číslo účtu je 4273978053/0800.

Elince přejeme, nejen za PvNovinky, aby její životní cesta nabrala co nejdříve směr k definitivnímu uzdravení. Hodně síly Tobě i rodičům, holčičko! (ber)

Poslat nový komentář