Vydatné sněžení ochromilo dopravu na Prostějovsku

Vydatné sněžení ochromilo dopravu na Prostějovsku
ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Profesionální i dobrovolní hasiči z Prostějovska od patnácté hodiny vyjeli k desítkám případů pomoci po dopravních nehodách či k různým technickým pomocím u zapadnutých osobních a nákladních vozidel. 

V několika případech byla vyžadována pomoc pro zapadnuté autobusy s lidmi.  Hasiči tak prakticky od půl čtvrté odpoledne až doposud vyprošťují vozidla ze závějí, příkopů a pomáhají tak lidem, které vydatné sněžení, závěje či namrzlé komunikace dostaly do nepříjemné situace.

V průběhu šestnácté hodiny ve středu 15. 2. 2011 tak profesionální jednotky požárních stanic Konice a Prostějov vytahovaly z příkopů a závějí několik vozidel u obcí Březsko, Přemyslov a Bohuslavice. Následně další hodinu poté  byla opět vyžadována pomoc hasičů na komunikaci mezi obcemi Ohrozim a Vícov, zde došlo k dopravní nehodě nákladního vozidla se zraněním řidiče, který v době příjezdů hasičů na místo události byl již v péči ZZS. Hasiči po zajištění vozidla proti vzniku požáru pokračovali k další o několik desítek metrů vzdálené dopravní nehodě vozidla, které po kolizi skončilo v příkopě.

Jednotka hasičů Konice se po hodině vrátila opět na komunikaci u obce Přemyslov a provedla vyproštění dalšího nákladního vozidla.  Během následujících hodin tato jednotka u dalších obcí Suchdol, Jedlov , Runářov, Vyšehrad, Šubířov, Buková, Benešov prováděla vyprošťování dalších několika vozidel.  K pomoci kolegům vyjížděl i hasiči s vyprošťovacím speciálem požární stanice v Prostějově. Ve většině případů se jednalo o zapadnutá osobní i nákladní vozidla anebo vozidla po kolizích v příkopech. Napilno měli i hasiči u Protivanova, zde místní hasiči pomáhali za pomocí traktoru z nedalekého družstva několika zapadnutým osobním vozidlům. 

Aktuálně profesionální hasiči požární stanice Prostějov s vyprošťovacím speciálem míří na komunikaci ve směru Vícov a dále na Stínavu. Zde je dle aktuálních informací uvězněno několik dalších vozidel a opět bude nutné vyprostit vozidla ze závějí. 

(red)

Poslat nový komentář