Veřejná doprava bude dál jezdit v prázdninovém režimu

Veřejná doprava bude dál jezdit v prázdninovém režimu
Ilustrační foto ber

Ačkoli od poloviny tohoto týdne se do základních škol vrátí děti prvních a druhých tříd, Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) ponechá veřejnou dopravu dál v prázdninovém režimu. Jde o jediné efektivní řešení.

„Děti z prvních a druhých tříd obvykle využívají základní školy v místě svého bydliště, a pokud náhodou ne, vozí je do školy rodiče. Takto malí školáci autobusy většinou nejezdí, což vyplynulo i z diskuze s dopravci, kteří veřejnou dopravu v kraji zajišťují,“ vysvětlila setrvání v prázdninovém režimu dopravy Kateřina Suchánková, ředitelka KIDSOK.

Vrátit spoje do běžného režimu není možné také z důvodu, že každá ze škol bude končit vyučování v jinou dobu, jasný není ani provoz školních jídelen a družin. Tak, jak se budou vládní opatření v souvislosti s covid-19 uvolňovat a do škol zamíří i starší ročníky dětí, bude KIDSOK na změny reagovat a počet spojů navýší. (red)

Komentáře

Autobusový luxus s jedním pasažérem dál brázdí zbytečně Prostějov.Celá hromadná doprava je absolutně nefunkční a předražený celek bez logiky.Je to jen dědictví minulosti bez jakékoli reflexe dnešního stavu,kdy každá rodina má 2-3 auta.Jen ty lidské fosilie na radnice tam sedí a dál si p.rdí do svých seslí.

Poslat nový komentář