jízdní řády

Lidé mohou připomínkovat změny v jízdních řádech!

ilustrační foto KIDSOK

KIDSOK informuje o připravovaných změnách jízdních řádů, které plánuje realizovat s platností od 12. 6. 2022.

Změny vycházejí především z podnětů cestujících, nicméně v případě, že by některá ze změn zkomplikovala nebo znemožnila cestování v rámci Olomouckého kraje, bude dopravce rád za každé upozornění nebo zpětnou vazbu na e-mailovou adresu kidsok@kidsok.cz nejpozději do 18. 5. 2022.

V pondělí se opět rozjedou všechny autobusy

ilustrační foto Olomoucký kraj

Hejtmanství v plném rozsahu obnoví veřejnou autobusovou dopravu. Ta byla částečně omezena kvůli zavřeným školám. Do běžného režimu se spoje Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje vrátí 12. dubna.

„Rozsah dopravních služeb bude stejný jako před vyhlášením nouzového stavu. Dojde především k obnovení všech školních spojů,“ řekl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Koordinátor integrovaného dopravního systému (KIDSOK) omezil školní spoje poté, co vláda uzavřela většinu školských zařízení. Vyhnul se tak vysokým ekonomickým ztrátám, které by plynuly z neefektivní dopravy.

Veřejná doprava bude dál jezdit v prázdninovém režimu

Ilustrační foto ber

Ačkoli od poloviny tohoto týdne se do základních škol vrátí děti prvních a druhých tříd, Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) ponechá veřejnou dopravu dál v prázdninovém režimu. Jde o jediné efektivní řešení.

„Děti z prvních a druhých tříd obvykle využívají základní školy v místě svého bydliště, a pokud náhodou ne, vozí je do školy rodiče. Takto malí školáci autobusy většinou nejezdí, což vyplynulo i z diskuze s dopravci, kteří veřejnou dopravu v kraji zajišťují,“ vysvětlila setrvání v prázdninovém režimu dopravy Kateřina Suchánková, ředitelka KIDSOK.

Od 7. září bude provoz všech linek MHD dle jízdního řádu. Končí ten prázdninový

ilustrační foto FTL

Od 1.9.- 6.9.2020 zůstává provoz MHD v Prostějově zachován v letním prázdninovém režimu.

"Prázdninový provoz FTL doplněný o školní autobusy platí jenom tento týden, od pondělí sedmého září pojedou autobudy MHD jako před koronavirem", uvedla pro Prostějovské novinky náměstkyně primátora Alena Rašková. (red)

FTL informuje. Provoz MHD zůstane jako v prázdninový čas

ilustrační foto FTL

Od 1. září až do konce roku zůstává provoz MHD v Prostějově zachován v letním prázdninovém režimu. Tato informace bude zveřejněna na zastávkách i na internetových stránkách FTL.

Další informace cestující zjistí v Informační kanceláři FTL na Svatoplukově ulici 59 nebo na telefonu 582 333 181.

Oproti prázdninovým jízdním řádům MHD v Prostějově budou od 1. září přidány spoje na linkách MHD 11 z Žešova v 7:20 hod., MHD 4 z Domamyslic 7:25 hod. a MHD 5 z Čechůvek 7:25 hod. (red)

Upozornění. Od pondělí je změna v MHD

foto FTL

Od pondělí 6. dubna 2020 bude opět jezdit v čase 4:55 linka MHD č. 21 ve směru hlavní nádraží – nemocnice. 

V čase 5:20 budou od pondělí 6. 4. 2020 jezdit od hlavního nádraží k nemocnici také linky 19 a 9. Spoj se vrací na návrh vedení města zpět do jízdního řádu, protože se ukázalo, že v redukovaném provozu jezdily přeplněné autobusy, které vozí zdravotníky na směnu do nemocnice, což by v době epidemie mohlo mít i zdravotní dopady. (red)