ČD

Avatarka pořádá burzu CD a vinylů

Foto FB

V neděli 6. června od 10 do 15 hodin pořádá prostějovská Artkavárna Avatarka, která sídlí na náměstí TGM, burzu CD a vinylů.

„Přijďte si koupit, prodat nebo vyměnit CD, LP, DVD, Blu-Ray. Všechny styly a žánry od popu po heavy metal, od klasiky po punk," zve Iva Polická.

Rezervace míst pro prodejce je nutná dopředu, a to na telefonu 733 654 408. Vstupné činí 30 korun (red)

Ve vlaku jen s rouškou, vzkazují České dráhy. A hrozí pokutami

ilustrační foto pixabay.com

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, vyhlášeného proti šíření infekční nákazy COVID-19, je od 1.9.2020 zakázán pohyb a pobyt osob bez ochranných prostředků dýchacích cest v prostředcích veřejné dopravy na celém území ČR. Povinnost platí i pro všechny cestující ve vlacích ČD.

Pokud nařízení neuposlechnete, personál může přivolat Policii ČR. „Takové případy se snažíme řešit domluvou. Pouze v případě, že cestující pravidla opakovaně nechce dodržovat, máme možnost ho vyloučit z přepravy a požádat o asistenci policii,“ uvedla mluvčí drah Gabriela Novotná. Pokutu pak můžete dostat ne kvůli roušce, ale za zastavení a zpoždění vlaku. Její výše jde do tisíců.

Až do 31. srpna platí v Česku prázdninová Jízdenka na léto!

ilustrační foto cestování

Ta nabízí za paušální cenu na jeden nebo dva týdny volné cestování bez omezení ujetých kilometrů vlaky Českých drah a poznávat celou naši zem. 

Cestovat lze prakticky bez omezení od Aše po Mosty u Jablunkova a kdekoliv vystoupit, poznat místní kraj, a zase dalším vlakem pokračovat podle svého přání. Více najdete na https://www.cd.cz/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/-27872/?utm_source=CD&utm_medium=banner&utm_content=square-hp&utm_campaign=letni-jizdenka. (red)

Tip na sobotu: Odemykání točny v Muzeu Českých drah Olomouc

Foto Muzeum ČD

Na sobotu 4. července si Muzeum ČD – Expozice historických vozidel Olomouc, Táborská 4, Olomouc připravilo tradiční akci Odemykání točny. Můžete se svézt parními vlaky okolo hanácké metropole a užít si pěkný den v olomouckém depozitáři ČD Muzea.

 

A na co všechno se můžete těšit?

Dráhy nasadily Stadler GTW

ilustrační foto ČD

České dráhy nasadily do provozu třetí jednotku řady 646 Stadler GTW, a to na trati z Olomouce do Drahanovic.

První spoj, na který byla jednotka nasazena, vyjel z Olomouce ve čtvrtek ve 22:35 hodin. České dráhy pořídily pro Olomoucký kraj celkem dvanáct vlaků Stadler. Po celkové modernizaci budou jednotky nasazeny také na Jesenicku. (Zdroj ČD)

České dráhy prodávají majetek. Ceny od koruny!

ilustrační foto

České dráhy prodávají nepotřebné zásoby. Pořídit můžete třeba nejrůznější nářadí od koruny, ale v nabídce jsou i hodnotnější věci, ohřívače vody, motory a čerpadla.

Šrouby, trubky, tyče, plechy, vrtáky, pojistky, čerpadla – to a mnohem více můžete najít v rozmanité nabídce zásob, které rozprodávají České dráhy. Ceny výrobků jsou různé – od několika halířů za šroub po několik tisíc korun například za zámečnickou kovadlinu.

"Jedná se o nepotřebné zásoby, které jsou fyzicky situovány v příslušné organizační složce," stojí na stránkách Českých drah s tím, že přesná cena bude sdělena zájemcům v návaznosti na konkrétní dotaz.

Jezdíte Pendolinem? Čekají ho změny!

Ilustrační foto http://trainweb.cz

Jezdíte často vlakem a využíváte Pendolino? Podívejte se, jak ho chtějí v nejbližších měsících vylepšit České dráhy.

"Nový interiér nabídne nejen nová pohodlná sedadla, více zásuvek 230 V včetně USB konektorů, ale také například dětské kino nebo zesilovače GSM signálu," slibují dráhy. Video můžete shlédnout na https://www.facebook.com/pg/cdrail/videos/?ref=page_internal. (ber) 

 

České dráhy začnou nový rok zvláštními vlaky a desítkami posílených expresů a rychlíků

ilustrační foto ČD

Dva zvláštní vlaky z Ostravska do Prahy a desítky posilových vozů v mnoha rychlících hlavně z Moravy a Slovenska do Prahy, ale také mezi Ostravskem a Brnem, z Jeseníků a Olomouce do Brna nebo z Chebu a Českých Budějovic do Prahy vypraví České dráhy hned na začátku nového roku 2017. Národní dopravce tak během prvních dní roku nabídne ve svých dálkových vlacích až 5 000 dodatečných míst k sezení.

Zvláštní vlaky z Ostravska do Prahy

Minibary s občerstvením v rychlících. Co vy na to?

ilustrační foto ČD

Do třicítky rychlíků mezi Brnem, Přerovem a Ostravou bude rozšířena, od poloviny září, nabídka drobného občerstvení servírovaného na místa cestujícím formou tzv. minibaru. Ve třech soupravách InterPanter na lince Břeclav – Brno – Olomouc pak dopravce testuje provoz automatů na cukrovinky a nápoje.

„Podle našich průzkumů mají cestující ve vlacích největší zájem o Wi-Fi připojení k internetu a o nabídku drobného občerstvení. Proto obě služby postupně rozšiřujeme do dalších vlaků. Minibar nabízí drobné občerstvení, například kávu nebo čaj a malý snack již ve 26 expresech. Od poloviny září tuto službu rozšíříme poprvé také na rychlíky. Pro pilotní ověření nabídky jsme vybrali frekventovanou linku mezi Brnem, Přerovem a Ostravou,“ řekl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Dráhy vylepšují. Nabídnou nové mobilní pokladny a platby kartou ve vlacích

ilustrační foto ČD

České dráhy do budoucna plánují řadu kroků, které přispějí k vyššímu komfortu cestování. Jedním z takových opatření je nákup 1400 přenosných pokladen pro průvodčí, které urychlí odbavení a umožní postupné rozšíření možnosti placení kartou přímo ve vlacích. 

Trend vlakové dopravy má v poslední době pozitivní růst. Roste dálková mezinárodní osobní doprava a velký potenciál má příměstská doprava velkých aglomerací, v Praze, Brně, Plzni a dalších. Úspěchy jsou patrné i v rámci rekonstrukcí koridorů, kde se výrazně zkracují jízdní doby.  „Ve druhém pololetí se chceme zaměřit na kvalitu cestování – nový web a e-shop budou moci zákazníci otestovat v srpnu. Umožníme tím snadnější nákup jízdenek přes internet,“ uvedl předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.