Nouzový stav Tufo Pardus Prostějov nezastaví

Nouzový stav Tufo Pardus Prostějov nezastaví
ilustrační foto velodrom

Bezpečnostní a preventivní opatření se dotkly také sportu a cyklistika výjimkou. Prostějovští cyklisté ale nic neponechávají náhodě a z nucené závodní pauzy se snaží vytěžit maximum. Závodníci se zapojili do několika projektů, v rámci možností polykají tréninkové dávky a hodlají naskočit do sezóny v plné síle.

„Pro všechny je to takové zvláštní, sezóna vlastně ani nezačala a místo vyladění formy jsme najednou v podstatě v přípravném období. Snažíme se tomu uzpůsobit tréninky, se závodníky jsme v kontaktu a snažíme se přípravu zpestřit, jak se dá,“ říká sportovní ředitel Tomáš Konečný. Poukazuje také na fakt, že se někteří elitní závodníci zapojili do on-line závodů na ergometrech, které organizuje projekt Rouvy. Mládež se zase bude pod záštitou ČSC vzdělávat v projektu Cyklista.OnLine, kde se mohou zdokonalovat v oblastech výživy nebo sportovní psychologie.

Na lepší časy, co se týče tréninkových možností, už ale svítá dráhařům. Podle rozhodnutí vlády, která postupně uvolňuje opatření, budou teoreticky moci absolvovat tréninky na prostějovském velodromu.

„Budeme se snažit tuto možnost využít, ale samozřejmě při zachování veškerých bezpečnostních opatření. Nicméně to nebude problém, zrekonstruované prostory nám umožňují na závodníky dohlížet téměř přímo z kanceláří, takže v tomto směru určitě nebudeme zahálet,“ vysvětluje sportovní ředitel a trenér dráhařů Michal Mráček. Předseda týmu Petr Šrámek ho pak doplňuje: „Velmi si vážíme všech partnerů a sponzorů, kteří nám projevují přízeň i v této době. Děkujeme za to a děláme vše pro to, abychom to všem našimi výsledky i ve zkrácené sezóně vrátili.“ (Zdroj https://www.skcprostejov.cz/)

Poslat nový komentář