Tomáš Bárta ovládl online závod KPŽ Kooperativa Lipno Lake

Tomáš Bárta ovládl online závod KPŽ Kooperativa Lipno Lake
ilustrační foto

Závodníci týmu TUFO PARDUS Prostějov nezahálí a snaží se udělat maximum v přípravě na oddálený začátek sezóny. Zúčastnili se tak online závodu na ergometrech, který zprostředkovává ROUVY a hned zaznamenali velký úspěch, když Tomáš Bárta závod v mezinárodní konkurenci zcela ovládl a nováček týmu Bruno Stoček obsadil třetí místo!

Úřadující mistr republiky na silnici v kategorii U23 Tomáš Bárta se dostal přibližně v polovině téměř čtyřicetikilometrového závodu do vedení a už nedal nikomu šanci. Pomyslným cílem projel s náskokem 21 vteřin na druhého Jaromíra Skálu z týmu ROUVY Specialized Cycling Team. Bruno Stoček pak ztratil na stříbro 14 vteřin. 

„Mou taktikou bylo jet ze začátku rozumně, protože ve třetině byl kopec, na který jsem se snažil pošetřit síly. Odtud jsem jel na maximum v podstatě až do cíle. Dlouho jsem se pohyboval kolem pódia, ale zhruba v polovině závodu jsem si dal gel a trochu si orazil a našel ještě zbývající síly, tak jsem zkusil v jednom kopečku nastoupit a odjet. Posledních 8 km jsem si už jen hlídal, aby mě nikdo nedojel. Mám pocit, že jsem získával na rovinách, v kopcích jsem se spíš snažil držet tempo. Nicméně oproti klasickému silničnímu závodu je to úplně něco jiného,“ sdělil své dojmy vítěz Tomáš Bárta. 

Kromě této dvojice se závodu zúčastnil také Karel Tyrpekl, velká opora prostějovského týmu, který v konkurenci profesionálů z různých disciplín obsadil velmi dobrou 13. příčku. (Zdroj skpv)

 

Poslat nový komentář