Za uplynulý víkend policisté chytili osm opilých či zfetovaných řidičů

Za uplynulý víkend policisté chytili osm opilých či zfetovaných řidičů
ilustrační foto PČR

Během uplynulého víkendu zjistili policisté na silnicích na Prostějovsku celkem osm řidičů ovlivněných zakázanými látkami.

Prvním byl krátce před půlnocí v noci z pátku na sobotu osmačtyřicetiletý cyklista kontrolovaný ve Wolkerově ulici v Prostějově. Ten na sebe policisty upozornil protisměrnou jízdou v jednosměrné ulici na jízdním kole, které nebylo vybaveno doplňky nutnými za snížené viditelnosti. „Při následné dechové zkoušce u muže policisté změřili hodnotu 2,69 ‰ alkoholu v dechu. Muž s hodnotami souhlasil a uvedl, že od 18:00 hodin vypil 3 půllitry piva a 3 odlivky vodky,“ konstatoval policejní mluvčí františek Kořínek.

V následujících dvou dnech policisté zjistili dalších 7 ovlivněných řidičů. Pět řidičů bylo pod vlivem alkoholu a dva řidiči neprošli zkouškou na přítomnost omamných a psychotropních látek, kdy u obou byl policisty provedený test pozitivní na látku amphetamine/methamphetamine.

Všem osmi takto zjištěným řidičům policisté na místě zakázali další jízdu a zadrželi celkem tři řidičské průkazy. „V jednom případě řidičský průkaz zadržen nebyl, protože ho řidič při kontrole nepředložil a v jednom případě podezřelý řidičský průkaz ani nevlastnil,“ dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář