Parašutisté Dukly Prostějov obhajují na MS ve Strakonicích sedm medailí!

Parašutisté Dukly Prostějov obhajují na MS ve Strakonicích sedm medailí!
Foto ASC Dukla

Parašutisté Dukly Prostějov budou ve Strakonicích na 37. ročníku mistrovství světa v klasických disciplínách (přesnost přistání, individuální akrobacie) obhajovat sedm medailí! Na jih Čech se sjede zhruba 200 účastníků z 28 zemí. Sestavu České republiky tvoří Jiří Gečnuk, Petr Chládek, Oldřich Šorf, Hynek Tábor a Miloslav Kříž. O víkendu jsou na programu tréninky, závodit se začne v pondělí.

Loňský šampionát v ruském Kemerovu přinesl nevídanou sklizeň cenných kovů. Jiří Gečnuk se stal absolutním mistrem světa, další zlaté přidali Libor Jiroušek v individuální akrobacii a družstva v přesnosti přistání a kombinaci. Stříbro získali v kombinaci Oldřich Šorf a Jiří Gečnuk v přesnosti přistání. Bronz pak Oldřich Šorf v individuální akrobacii.  „Z českého pohledu šlo o historicky nejúspěšnější šampionát. Nestává se často, že přivezete tolik medailí. Na druhou stranu budou ve Strakonicích scházet ze známých důvodů Rusové a Bělorusové. Uvidíme, jak se s tím kluci popasují,“ říká trenér Libor Jiroušek.

 Nováčkem v týmu je Petr Chládek, který na nedávném armádním MS (CISM) v Rakousku obsadil v individuální akrobacii čtvrté místo.

„V Güssingu mohli startovat jenom vojáci, ve Strakonicích se sejde větší konkurence. Hodně bude záležet také na počasí. Někdy je to loterie. Když sedne, mohlo by to být dobré,“ přemítá Jiroušek.

Úspěšnou generálku absolvovali dukláci minulý týden. Ve slovinském Bledu skončili v rámci závodu Světového poháru druzí v přesnosti přistání. Teď před nimi stojí další, mnohem větší výzva. Tak držme pěsti! (Zdroj ASC Dukla)

Poslat nový komentář