Štíří úplněk vládne erotice. A přinese zatmění

Štíří úplněk vládne erotice. A přinese zatmění
Foto astro.cz

Květnový úplněk nás čeká už toto v pondělí 16. května. Nastane v 6:14 hodin a je ve znamení erotice vládnoucího Štíra. Uvidíme i částečné zatmění Měsíce.

Úplněk ve Štíru je obdobím, kdy je energie kolem doslova hmatatelná a jiskří. Magická moc úplňku ve Štíru, může probouzet nadpřirozené schopnosti. V minulosti babky kořenářky čekávaly až na dobu, kdy bude úplněk ve znamení Štíra a tvrdily, že bylinky v tuto dobu nasbírané, mají nejsilnější působení. V tomto čase se také čarovalo k přivolání lásky. Štíří energie je velmi silná a ve dnech kolem úplňku vás může buď posouvat vpřed, nebo brzdit. Vytahuje na světlo vše, co dosud zůstávalo skryté. Mimořádně silná bude sexualita. Nenechte se ovládnout závistí nebo žárlivostí. Bude to chtít klid a před každým činem počítat do deseti.

Do úplňku Měsíc doroste 16. května v 6:14 SELČ. Při tom nastane úplné zatmění Měsíce, které bude pozorovatelné z obou amerických kontinentů. U nás uvidíme jen částečné zatmění nízko nad obzorem v ranních hodinách, pozorovací podmínky proto mohou být špatné. Pozorovat tento úkaz budeme moci od cca 4 hodin (kdy už se bude stín Země blížit k Měsíci), začátek částečného zatmění připadá na 4:27 SELČ a pozorování samozřejmě skončí se západem Měsíce v 5:15 SELČ. (ber)

Poslat nový komentář