Po střetu náklaďáku s osobákem zemřela žena

Po střetu náklaďáku s osobákem zemřela žena
ilustrační foto
Další fotky: 
Po střetu náklaďáku s osobákem zemřela žena

U Bochoře došlo dnes krátce před osmou hodinou ráno k dopravní nehodě nákladního vozidla s osobním. Posádka rychlé záchranné služby už nemohla pomoci ženě středního věku. Na místě podlehla zraněním. 

„Žena utrpěla vážná zranění, neslučitelná se životem. V době příjezdu lékaře už na její záchranu nebyla šance,“ uvedl mluvčí záchranky Zdeněk Hošák. Komunikace 436 na výjezdu z Přerova je v délce 2.1km uzavřena z důvodu vyšetřování nehody. Uzavírka potrvá do 13 hodin.

"Řidič nákladního vozidla s návěsem (jednalo se o cizího státního příslušníka) jel ve směru od Přerova na obce Bochoř. Pozdě zareagoval na nákladní vůz s návěsem, který před ním začal zastavovat a i přes intenzivní brždění se dostal s jízdní soupravou do protisměrné části vozovky. V tu dobu zde přijíždělo osobní vozidlo Škoda Octavia, které řídila žena (ročník 1978) a následně došlo ke střetu. Octavia byla nárazem odhozena do přilehlého pole a řidička na místě utrpěla zranění neslučitelná se životem. Byla u ní nařízena soudní pitva. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti s možný trestem odnětí svobody až na 6 let. Příčina a míra zavinění nehody je v současné době v šetření policistů", popsala případ Miluše Zajícová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

See video

Poslat nový komentář