Jestřábi v prvním zápase na Litoměřice nestačili

ilustrační foto Lubomír Tesař, LHK Jestřábi

V prvním prvoligovém utkání stanuli Jestřábi z Prostějova proti týmu Litoměřic. Do poloviny zápasu byli vyrovnaným soupeřem a dokonce vedli, poté ovšem zápas ztratili vlastními chybami a prohráli 1:4.

Do vedení Hanáky poslal ve čtrnácté minutě René Kajaba, který se zatím jeví jako velmi kvalitní posila. Zápas byl nadále vyrovnaný, ale branka nepadla až do konce druhého dějství, kde se dokázal prosadit litoměřický Procházka. Za stavu 1:1 to vypadalo v závěru na drama. Tato očekávání ale začali hosté mařit v sedmačtyřicáté minutě, kdy se trefil Bílek. O šest minut později po chybě Kociána zvýšil už na 3:1 Chlapík a v závěru přidal čtvrtý gól Kalla. Jestřábi tak už v prvním kole ochutnali hořkost porážky, spravit chuť si ale mohou už ve středu na ledě ambiciózní Dukly Jihlava, kde je ovšem nečeká nic lehkého.