Prolomení hesla na sociální síti oznámil policii

Prolomení hesla na sociální síti oznámil policii
ilustrační foto

V pondělí v odpoledních hodinách obdrželi prostějovští policisté oznámení od čtyřiadvacetiletého muže z Prostějovska, že neznámý pachatel prolomil přístupové heslo k jeho účtu na sociální síti. K prolomení uvedeného hesla mělo dojít prostřednictvím zaslaného odkazu o hlasování v internetové anketě. Po pokusu odkaz otevřít se tak nestalo a bylo zavřeno i okno se sociální sítí.

„Muž se následně k sociální síti přihlásil a pokračoval v předchozí činnosti. Následující den, po přihlášení se do sociální sítě, muž zjistil, že z jeho profilu byla jeho 62 přátelům odeslána žádost o půjčku 126 korun. Na to muž reagoval tak, že všechny tyto přátele kontaktoval a upozornil je na skutečnost, že on tuto žádost nepsal. Poté věc oznámil na Policii ČR,“ popsal případ policejní mluvčí František Kořínek.
V souvislosti s tímto případem policie upozorňuje občany na skutečnost, že se nejedná o první takový případ. Z toho důvodu je třeba dbát zvýšené opatrnosti a případné žádosti o poskytnutí půjčky, nebo sdělení přístupových kódů k internetovému bankovnictví řádně prověřovat. „Podvodníci v obětech tím, že požádají o nízkou částku, vyvolají pocit, že se nejedná o nic protiprávního a hrozící škoda není veliká. Po vyhovění žádosti však dojde ke sjednání přístupu na účet poškozeného a odčerpané částky jsou mnohonásobně vyšší,“ dodal mluvčí. (red)

Komentáře

Je to debil

Poslat nový komentář