Diplomatická bitva se v Prostějově naštěstí nekonala

Diplomatická bitva se v Prostějově naštěstí nekonala
Foto ber
Další fotky: 
Diplomatická bitva se v Prostějově naštěstí nekonala
Diplomatická bitva se v Prostějově naštěstí nekonala

Poněkud utajená byla pondělní návštěva Ibrahima Ibrahima, chargé d´affaires Syrské arabské republiky. Vyslanec diskutoval se studenty SOŠ podnikání a obchodu, byl přijat na magistrátu a odpoledne se účastní diskuze v Národním domě. Po dobu návštěvy Prostějova byla Ibrahimu Ibrahimovi průvodkyní senátorka Božena Sekaninová.

Situace v Sýrii je již několik let velmi složitá. "Pana vyslance jsme pozvali do našeho diskuzního fóra právě proto, aby zprostředkoval studentům pohled na celou situaci z jiné strany, než ho prezentují světová média," řekl PvNovinkám zástupce ředitele školy Marek Moudrý. Studenti tak mohli nejen vyslechnout celkové zhodnocení z pohledu oficiálních syrských míst, ale rovněž dostat odpovědi na vlastní otázky. V druhé části fóra pak vystoupil s přednáškou o současné situaci v Syrské arabské republice vysokoškolský učitel a politolog Petr Sokol. 

Nepřátelé se nepotkali

V Prostějově dnes mohlo díky návštěvě syrského diplomata dojít k zajímavé situaci, kdy by se u nás sešli diplomatičtí zástupci dvou úhlavních nepřátel v regionu Blízkého Východu. Na Cyrilometodějské gymnázium měl totiž dnes zamířit velvyslanec Státu Izrael, který je se Sýrií stále ve válečném stavu. Izraelský diplomat ovšem nakonec kvůli nemoci návštěvu odložil a zástupci znepřátelených států se proto v centru Hané nepotkali.  

(red)

Poslat nový komentář