Izrael

Den pro Izrael již v pondělí

ilustrační foto plakátek

Letošní Den pro Izrael se koná 2. 11. 2015 od 17:00 v podkrovním sále Městské knihovny Prostějov.

Diskusní podvečer určený jak těm, kteří se chtějí dozvědět o Izraeli něco nového, tak těm, kteří vědí a chtějí diskutovat. Hosty budou přední čeští odborníci na blízkovýchodní problematiku Daniel Haslinger, RNDr. Mojmír Kallus a Ing. Daniel Žingor. (red)

V knihovně se bude besedovat o Izraeli

ilustrační foto internet

 

Přijďte si v pondělí v podvečer poslechnout odborníky. Besedovat o rozporuplné zemi, kterou Izrael je, budou Danile Haslinger, Mojmír Kalus a Daniel Žingor.

"Tématem besedy je - Proč stojíme za Izraelem," sdělil ředitel knihovny Aleš Procházka.

Akci pořádá ekumenické sdružení církví v Prostějově a církev Slovo života. Začátek je v 17.30 hodin. (red)

Diplomatická bitva se v Prostějově naštěstí nekonala

Foto ber

Poněkud utajená byla pondělní návštěva Ibrahima Ibrahima, chargé d´affaires Syrské arabské republiky. Vyslanec diskutoval se studenty SOŠ podnikání a obchodu, byl přijat na magistrátu a odpoledne se účastní diskuze v Národním domě. Po dobu návštěvy Prostějova byla Ibrahimu Ibrahimovi průvodkyní senátorka Božena Sekaninová.

Situace v Sýrii je již několik let velmi složitá. "Pana vyslance jsme pozvali do našeho diskuzního fóra právě proto, aby zprostředkoval studentům pohled na celou situaci z jiné strany, než ho prezentují světová média," řekl PvNovinkám zástupce ředitele školy Marek Moudrý. Studenti tak mohli nejen vyslechnout celkové zhodnocení z pohledu oficiálních syrských míst, ale rovněž dostat odpovědi na vlastní otázky. V druhé části fóra pak vystoupil s přednáškou o současné situaci v Syrské arabské republice vysokoškolský učitel a politolog Petr Sokol.