Proti Faltýnkovi nebyly důkazy

Proti Faltýnkovi nebyly důkazy
Foto Jaroslav Faltýnek

Trestní stíhání prostějovského občana a zastupitele Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo bylo ve čtvrtek ukončeno, protože podle žalobců není proti místopředsedovi hnutí ANO dost důkazů. Seznamu to řekl Faltýnkův obhájce Josef Bartončík.

„Nebyly opatřeny důkazy pro jeho trestní stíhání,“citoval Seznamu Bartončík z rozhodnutí Městského státního zastupitelství v Praze, které dostal ve čtvrtek odpoledne. S Faltýnkem, který patří mezi čtyři původně obviněné, jejichž stíhání bylo ve čtvrtek zrušeno, Bartončík podle svých slov dokument ještě osobně neprobíral. 

Místopředseda hnutí ANO a dlouholetý manažer Andreje Babiše byl stíhán, protože se podle policejní vyšetřovací verze podílel na převodu akcií farmy Čapí hnízdo tak, aby splnila pravidla pro udělení zhruba padesátimilionové dotace z Evropské unie.

Faltýnek byl tehdy místopředsedou představenstva firmy ZZN Pelhřimov, která dříve farmu vlastnila. Když ale došlo k schválení dotace, vlastnili ji, jak uvedl Babiš v roce 2016 ve Sněmovně, jeho děti a bratr jeho manželky.

Advokát Bartončík chce s Faltýnkem řešit i to, zda bude žádat odškodnění za trestní stíhání.

„Je to zatím předčasné. Vyhodnotíme si to, ale zatím není na pořadu dne,“ dodal Bartončík. (Zdroj Seznam.cz)

Poslat nový komentář