JUDO Sokol I Prostějov sbíral cenné kovy v Itálii

JUDO Sokol I Prostějov sbíral cenné kovy v Itálii
Foto Zdeněk Gottwald

Na závěr letošní sezóny byli prostějovští judisté pozváni do italského Tolmézza. V neděli 13. listopadu se 15 judistů pod Sokol I Prostějov, postavilo 306 soupeřům z šesti zemí – Itálie, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Maďarska.

„Obsadili jsme 4. místo v pořadí zemí a z 52 družstev jsme obsadili 8. místo. Zlatou medaili vybojovala Barbora Vítková, která nedala svým soupeřkám šanci a všechny porazila. Ve stejné váhové kategorii Pavla Bohanesová se nedostala přes soupeřku do finále a o třetí místo zaváhala a prohrou brala 5. místo,“ uvedl trenér Zdeněk Gottwald.

Bronz vybojoval nádherným výkonem David Zaoral, který si ve finále sáhl na dno sil při zápasu s vyrovnaným domácím soupeřem. Byl to velmi napínavý boj až do konce, kdy technika střídala techniku. Soupeř, bohužel pro Davida, získal o bod více. Bronz získala také hostující Ester Zlámalová, která nadherným výkonem nestačila pouze ve finále na soupeřku. Další bronzovou medaili si odvezl Samuel Nestrojit, který šel čtyři vyčerpávající zápasy a získal dělené 3. místo. „Bronz získal i hostující Pavel Uher. V prvním zápase jej soupeř hodil na hlavu a byl diskvalifikován. Pavel díky perfektní péči místních zdravotníků byl schopen následně pokračovat. Před branami finále jej soupeř zastavil po uplynutí časového limitu na jeden bod. O bronz už Pavel nedal soupeři šanci,“ konstatoval trenér. Bronz získal i Ondřej Vašut, který předvedl pěkné judo. Pavel Burget, Martin Pazdera, Amélie Orlíková, Agáta Orlíková, David Zachar a hostující Oskar Suchán, bohužel neprošli prvním kolem. Trenér Petr Sedláček se dostal do oprav, kdy obsadil dělené deváté místo a hostující trenér Vojtěch Křivák vypadl v prvním kole a bral také deváté místo. „Děkujeme za perfektní bleskovou zajištěnou dopravu společnosti Konečný. Obrovský obdiv patří rodičům, kteří svou finanční podporou v této době, umožnili svým dětem reprezentovat prostějovské judo v Itálii,“ doplnil Gottwald. (Zdeněk Gottwald)

Poslat nový komentář