Zapojte se do projektu OtočKelimek. I v Prostějově!

Zapojte se do projektu OtočKelimek. I v Prostějově!
Ilustrační foto OtočKelimek

V České a Slovenské republice se každý rok spotřebuje zhruba 450 milionů jednorázových kelímků na kávu. Proti tomuto trendu se rozhodli postavit autoři projektu www.OtocKelimek.cz. V Prostějově jsou to Italské speciality. Zapojené kavárny a další provozovny najdete v mapě projektu www.KAMsNIM.cz.

Projekt Otoč kelímek, který nově spojil síly s REkrabička.cz, vznikl z potřeby nabízet zákazníkům stylové, praktické a odolné kelímky na kávu, které po jednom použití neskončí v popelnici. Kelímků na jedno použití se totiž podle našich odhadů vyprodukuje ročně je v ČR a SK přes 450 miliónů. To je přibližně 4 500 tun nerecyklovatelného odpadu. Oproti tomu každý vratný kelímek může být použit i více než 400x a díky recyklaci posloužit jako surovina i po konci své životnosti. Takže točte kelímky!

V Prostějově tak můžete učinit v Italských specialitách na náměstí Svatopluka Čecha.

 „Přes 350 zapojených kaváren jsme rádi zařadili k téměř 60 000 bodům do mapy projektu, neboť je to klasická ukázka toho, jak by měla fungovat oběhová řešení, snadno využitelná pro každého, kdo hodlá chránit životní prostředí. Kromě míst, kde se lze zbavit odpadů, chceme především ukazovat dobré příklady a navigovat uživatele, aby využívali ekologických možností, jak se zbavovat nepotřebných věcí. V mapě na www.KAMsNIM.cz díky tomu postupně přibývají další místa zpětného odběru, reuse centra, opravárny, potravinové banky, charitativní sběrny a další místa, která dávají věcem šanci na druhý život," říká autor aplikace Miroslav Kubásek ze spolku Ukliďme Česko. (red)

Komentáře

Hustý chudáci bratři Češi, ale prý i naše moravské lesy jsou plné kůrovce. Nic méně za mě dobrá akce.

Ekoaktivista = ekoterorista. Bohužel nás to zřejmě čeká taky. Jaderné elektrérny nemodernizujeme a nestavíme. Od uhlí se ustupuje, fotovoltaika i větrné elektrárny v našich podmínkách jsou jen příštipkaření. No masáž na prodeje elektroaut s dotacemi kvete. Čím to budete krmit až bude mrznout, nesvítit sluníčko a nefoukat????

Aneb další knížecí projekt k ničemu.

Po super "ekologických" projektech ála fotovoltaické elektrárny nebo viopaliva, které se ukazují jako velký tunel - vymýšlíme dále, co bychom ještě zničili ekoideologií.

Největší majstrštyk jsou ovšem ekologické organizace. Přivazování hnutí Duha ke stromů na Šumavě, a neustálá tvrzení z ekologických kruhů (aktivisté, neziskovky, univerzity), že lesy si s kůrovcem poradí samy - vedla a ještě povede ke zničení českých lesů a k armagedonové kůrovcové kalamitě.

Nejvíce pomůžeme přírodě tím, že zastavíme salónní a aktivistické projekty ekologistických Černomyrdinů. Například nebýt ekoaktivistů, neměli bychom lesy zničené kůrovcem a kůrovcovou kalamitu.

***

P. S.: Jedno z nejbohatších míst na světě vůbec - USA stát Texas má právě milióny lidí, kteří trpí nedostatkem elektřiny, topení. Jsou zde už i oběti na životech, které umrzly. Důvod? Ekologistické snahy udělaly z Texasu místo, kde se obrovské množství elektřiny vyrábí z větrníků, kterým zamrzly vrtule. Kromě toho má Texas největší větrnou elektrárnu na světě - čímž se ekoneziskovky hrdě chlubí jako výkladní skříní. Dotace a peníze se cpaly do větrníků, až nebyly peníze na nic ostatního - a to selhalo.

***

1) Zajímavé, že k Texasu se už ekoaktivisté dnes jaksi nehlásí. Nejsou hrdi na svůj čin, své výsledky.

2) Zajímavé, že se ekoaktivisté nehlásí ke kůrovcové kalamitě, kterou způsobili. Nehlásí, že jsou hrdí, že zničili a ještě zničí české lesy-

Poslat nový komentář