Festival Keltská noc se vrací do Plumlova. 22. a 23. července 2022 v kempu Žralok

Festival Keltská noc se vrací do Plumlova. 22. a 23. července 2022 v kempu Žralok
ilustrační foto Keltská noc
Další fotky: 
Festival Keltská noc se vrací do Plumlova. 22. a 23. července 2022 v kempu Žralok
Festival Keltská noc se vrací do Plumlova. 22. a 23. července 2022 v kempu Žralok

Festival Keltská noc se po třech letech vrací do Plumlova. Poslední ročník festivalu se uskutečnil v roce 2019. Minulé dva roky poznamenané pandemií nemoci Covid-19 zasáhl i Keltskou noc. Devatenáctý ročník festivalu nás proto čeká až letos. Ve dvoudenním programu Keltské noci 2022 vystoupí na 150 umělců a účinkujících z devíti evropských zemí.

Umělci, na které se můžete těšit:

Celtica – Pipes rock (AUT) Rakousko-skotská skupina, jejíž osobité rockové pojetí keltské hudby spojené s unikátní pódiovou show slaví úspěchy po celém světě. Kapela patří mezi úspěšné interprety hrající keltskou muziku.

Cisal Pipers (ITA) Keltská folková kapela Cisal Pipers ze severní oblast Itálie Emilia-Romagna. Jejich hudba vychází z pečlivého historického výzkumu populárního a tradičního repertoáru střední a severní Evropy včetně Itálie.

Sliotar (IRL) Irská kapela ve složení Ray McCormac, Des Gorevan a J.P.Kallio. Tato skupina z Dublinu si za dlouhé roky získala srdce a obdiv nejen návštěvníků KN. Zařadila se k výrazným skupinám irské hudební scény. Festival Keltská noc je jejich pravidelnou zastávkou – letos na našem festivalu zahrají už posedmnácté.

Zenkl & Kozák Band (USA/CZ) Radim Zenkl je světově proslulý český muzikant žijící od roku 1988 v USA. Jako jeden z nejlepších světových hráčů na mandolínu je vítězem soutěže US National Mandolin Championship. Jeho spoluhráč, multiinstrumentalista a hudební pedagog Ondra Kozák patří mezi nejlepší bluegrassové kytaristy nejen v Česku.

Rí Ra & Loes va Schaijk (CZ/NL) Rí Ra je skupina hrající tradiční irskou hudbu. Na Keltské noci vystoupí s vynikající holandskou zpěvačkou a kytaristkou Loes van Schaijk.

Tomáš Kočko a Orchestr Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku, jejich album Poplór bodovalo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts.

Selfish Murphy (HUN/RO) – divoká skupina z Transylvánie Irish Rose (SK) – nejlepší skupina irské tradiční hudby na Slovensku

V neposlední řadě vystoupí kapely Bran, Vintage Wine, Poitín, Quanti Minoris, Happy to Meet, Wolfarian, MalemIrish, Gwalarn či Deloraine.

Chybět nebude ani irský tanec v podaní skupin Eriu (PL) a Démáirt (CZ)

Workshopů se ujmou: J.P. Kallio kytara v ladění, DADGAD-2 Cisal Pipers: historické flétny, dudy a bubny, Zenkl a Kozák: technika hry na mandolínu a kytaru.

Doprovodným programem budou například vikingské boje v podání skupiny Zubři, keltská řemesla uskupení Latenart, ohňová show skupiny Akáda či keltská spiritualita od druida Lunwera a Eriky B. Samozřejmostí je dobré jídlo, pivo a medovina.

„Kompletní informace o festivalu Keltská noc 2022 na webu nebo na Facebooku. Kdo má rád irskou a keltskou hudbu a irský tanec, ať s námi přijede prožít krásný keltský víkend do Plumlova," těší se organizační tým KN 2022.

Akce se koná za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje, Statutárního města Prostějova, města Plumlova a pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje. (ber)

Poslat nový komentář