Keltská noc představí Bílého havrana

Keltská noc představí Bílého havrana
ilustrační foto FB Keltská noc

Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2022 se vrací. Ve dnech 22. - 23. 7. 2022 opět rozezní kemp Žralok v Plumlově tóny irských fléten a žhavé rytmy keltských bubeníků. V programu festivalu vystoupí na 150 účinkujících z devíti evropských zemí. Jedním ze souborů je i olomoucký Fiach bán, neboli Bílý havran.

Fiach bán je první ze tří tanečních souborů irských tanců, se kterými se, ať už Předvečeru nebo poté samotném festivalu, setkáte, uvidíte a budete se od nich moci i něco naučit.

Fiach bán se budete moci potkat už ve čtvrtek před Keltskou nocí, kdy zahájí Předvečer workshopem irských tanců a následným vystoupením.

Skupina irských tanců provozuje zároveň i školu výuky irského tance. Vznikla v roce 2005 a věnuje se jak „softu“ (tanci v měkkých botách), tak i irskému stepu. Kromě účastí na mezinárodních soutěžích v sólo tancích  se zaměřuje i na vystoupení s vlastními choreografiemi. Letos na podzim, stejně jako v minulých letech, otevírá skupina Fiach Bán v Olomouci Začátečnické lekce irského tance jak pro děti, tak i pro dospělé. Více informací o výuce najdete na webových stránkách souboru: www.fiachban.cz 

A jedna zajímavost - název souboru Fiach Bán je z irského jazyka a znamená Bílý havran. (ber)

Poslat nový komentář