Tip na víkend: Oslava růží v Rozáriu Olomouc

Tip na víkend: Oslava růží v Rozáriu Olomouc
Ilustrační foto pixabay.com

Olomoucké rozárium se bezesporu řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst v Olomouci. Růže, které se v něm pěstují, nám mohou závidět všude na světě. Letos pořádá Výstaviště Flora Olomouc samostatnou akci Vyznání růžím, která se uskuteční 10. až 12. července 2020 v Rozáriu v Olomouci.

 

Během tří dnů se návštěvníci mohou těšit na floristické show, které ukáží, jak vyrobit interiérové dekorace z růží, svatební kytici nebo květinový šperk. Nebudou chybět ani přednášky a rostlinolékařská poradna, kde se dozvíme vše o růžích, jejich původu, odrůdách či pěstování. Dále zajímavé informace o léčivých účincích růže, o fenoménu anglické růže či o růžařských spolcích a Rosa klubu ČR. "Inspiraci, jak zakomponovat růžové keře do své zahrady, mohou návštěvníci nalézt díky florálním objektům od předních českých floristů. Zúčastnit se mohou také různých workshopů jako například Botanika všemi smysly, kde zjistíme, že krásu rostlin nemusíme vnímat pouze zrakem," uvedla za Výstaviště Flora Olomouc Kristýna Buchtová.

Na své si přijdou i děti, které si mohou zkusit malování na sklo, výrobu ozdob z kukuřičného šustí, skládání růží z LEGO kostek, korálkování, výtvarný workshop pod taktovou Pevnosti Poznání nebo hrnčířskou a řezbářskou dílnu. Součástí výstavy jsou i oblíbené zahradnické trhy s podtitulem "Léto v zahradě" a nebude chybět ani dobré jídlo a pití. Svým hudebním vystoupení potěší návštěvníky Petra Černocká, hudební skupina Jamr´s či Moravská filharmonie Olomouc. Volnočasové aktivity a odpočinkovou zónu připravila iniciativa Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor.

Výstavu Vyznání růžím pořádá Výstaviště Flora Olomouc, a.s. za podpory Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc. Podrobné informace návštěvníci naleznou na flora-ol.cz a sociálních sítích Výstaviště Flora Olomouc. (red)

 

Poslat nový komentář