rozarium

Tip na víkend. Vyznání růžím Olomouc

Ilustrační foto pixabay.com

Expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního designu, floristické show, pánské střihy od barber shopu, gastrozóna, workshopy, hudba a také trhy. To vše spadá do programu letošního ročníku výstavy a festivalu Vyznání růžím, jenž s podtitulem "Romantické…" od pátku 18. do neděle 20. června pořádá Výstaviště Flora v olomouckém Rozáriu.

 

Jedinečný festival, který je díky svému zaměření na růže největší akcí svého druhu v České republice, je tento rok věnovaný romantickým trendům neboli módnímu směru, který aktuálně světu růží vládne.

Tip na víkend: Oslava růží v Rozáriu Olomouc

Ilustrační foto pixabay.com

Olomoucké rozárium se bezesporu řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst v Olomouci. Růže, které se v něm pěstují, nám mohou závidět všude na světě. Letos pořádá Výstaviště Flora Olomouc samostatnou akci Vyznání růžím, která se uskuteční 10. až 12. července 2020 v Rozáriu v Olomouci.

 

Během tří dnů se návštěvníci mohou těšit na floristické show, které ukáží, jak vyrobit interiérové dekorace z růží, svatební kytici nebo květinový šperk. Nebudou chybět ani přednášky a rostlinolékařská poradna, kde se dozvíme vše o růžích, jejich původu, odrůdách či pěstování. Dále zajímavé informace o léčivých účincích růže, o fenoménu anglické růže či o růžařských spolcích a Rosa klubu ČR. "Inspiraci, jak zakomponovat růžové keře do své zahrady, mohou návštěvníci nalézt díky florálním objektům od předních českých floristů.