Tip na víkend. Vyznání růžím Olomouc

Tip na víkend. Vyznání růžím Olomouc
Ilustrační foto pixabay.com

Expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního designu, floristické show, pánské střihy od barber shopu, gastrozóna, workshopy, hudba a také trhy. To vše spadá do programu letošního ročníku výstavy a festivalu Vyznání růžím, jenž s podtitulem "Romantické…" od pátku 18. do neděle 20. června pořádá Výstaviště Flora v olomouckém Rozáriu.

 

Jedinečný festival, který je díky svému zaměření na růže největší akcí svého druhu v České republice, je tento rok věnovaný romantickým trendům neboli módnímu směru, který aktuálně světu růží vládne.

"Mezi hlavní body programu patří atraktivní floristické show, při kterých profesionální čeští floristé nechají návštěvníky nahlédnout do tajemství svého řemesla. Jejich vystoupení budou v pátek, v sobotu i v neděli zaměřená právě na romantické kytice. Na Vyznání růžím tak dorazí mistryně svého oboru floristky Klára Franc Vavříková a Viola Zeithamlová a také známý florista Tamás Vígh," uvedla ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Letošní ročník Vyznání růžím díky ukázkám svatebního designu přináší velkou dávku inspirace pro budoucí nevěsty, součástí expozice bude i slavnostně nazdobené auto. Na své si v sobotu 19. června ovšem přijdou také pánové, a to díky olomouckému barber shopu Fresh Cut Barbers. Na místě se budou moci nechat ostříhat, připravené bude i stylové občerstvení.

"Na programu, který v sobotu končí v 19 hodin a v neděli potrvá do 17. hodiny, jsou také komentované prohlídky samotného Rozária – unikátního více než tříhektarového areálu, kde roste přes tři tisíce růžových keřů, které reprezentují tři stovky domácích i světových odrůd," doplnil tiskový mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček.

Vstup do rozária je možný z Bezručových sadů přes botanickou zahradu a z ulice 17. listopadu naproti Přírodovědecké fakultě.  

Vstup je zdarma, akce je letos součástí programu Svátků města Olomouce. (ber)

Poslat nový komentář