Proměny měly letos rušný rok!

Proměny měly letos rušný rok!
Foto FB
Další fotky: 
Proměny měly letos rušný rok!
Proměny měly letos rušný rok!
Proměny měly letos rušný rok!
Proměny měly letos rušný rok!

 

Prostějovský pěvecký sbor Proměny má za sebou rušný rok. Zazpíval si, mimo jiné, s Hradišťanem, vystoupil na Staroměstském náměstí v Praze, má za sebou sérii vánočních koncertů. A už se chystá na další pěvecký rok.

Vrcholem letošní sezony byl  bezesporu charitativní koncert pro prostějovský Klokánek, kde si Proměny zazpívaly s již zmíněným Hradišťanem. Mimo víc než výjimečného zážitku si návštěvníci koncertu odnášeli i dobrý pocit, na Klokánek se vybralo neuvěřitelných 146 856 korun. 

Vánoční koncerty začaly pro Proměny 30. listopadu v Konici. O tři dny později se jejich hlasy rozlehly po prostějovském hlavním náměstí při Vánocích s Proměnami. 7. prosince měly Adventní koncert v kapli v Držovicích a 18. prosince rozezněly kostel Sv. Cyrila a Metoděje na Brněnské ulici hlavním vánočním koncertem. Navíc si ještě 13. prosince stihly odskočit do Prahy, kde s velkým ohlasem vystoupily na Staroměstském náměstí na 16. Adventních zpěvech, Music & Friends.

"Máme výhodu v tom, že náš repertoár je velmi pestrý. I ve vánočních koncertech si každý mohl najít to svoje. Někdo klasické vánoční písně, jiný spirituály," konstatovala sbormistryně Anna Králová. Proměny podle jejích slov litují jediného, že některá vystoupení musely z časových důvodů odmítnout. 

V pilné práci v podobě pěveckých soustředění budou pokračovat i v příštím roce. (red)

Poslat nový komentář