Není to lehká situace, říká náměstek Jan Krchňavý

Není to lehká situace, říká náměstek Jan Krchňavý
ilustrační foto ZŠ J. Železného

Vláda uzavřela od 11. března všechny školy včetně vysokých. Zatímco rodiče řeší, kdo se bude v době volna o děti starat, učitelé se potýkají s novou situací, elektronickou výukou. O názor na aktuální téma PvNovinky požádaly náměstka primátora Prostějova Jana Krchňavého, který má školství na starosti. 

"Již měsíc je dost dlouhá doba na to, abychom učili "elektronickou cestou". Ale výjimečná situace vyžaduje výjimečná řešení. Nic jiného nám nezbývá. S řediteli škol se budeme pravidelně scházet a hledat příklady kreativního přístupu učitelů  k zadávání samostudia. První setkání s řediteli máme v pátek před polednem. Je to úplně nová situace, všichni ji poprvé řešíme a učíme se. Věřím ale, že ona občanská uvědomělost a vnímání problému, který musíme společnými silami řešit, nás všechny spojí - rodiče, děti, učitele. Se vzájemným respektem, trpělivostí a pokorou," uvedl Jan Krchňavý.  

"Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet. Především, budeme se řídit pokyny a doporučeními MŠMT a Vlády ČR. Jsem přesvědčen že právě Vláda a MŠMT kvalitně, zodpovědně a efektivně řeší situaci a její vývoj," dodal. (ber)

Poslat nový komentář